פיקוד העורף התרעה במרחב

עונה חדשה ומלאה במסעות מרגשים

צופית גרנט יוצאת למסעות חיפוש המתפרשים על פני כל כנפי תבל אחר בני משפחה שנעלמו עקבותיהם. עונה שלישית לאבודים

מערכת רשת 21/03/13 11:59צופית גרנט חוזרת למסך לעונה שלישית של הסדרה המרגשת ";אבודים";. גם העונה, צופית מביאה סיפורים מטלטלים ויוצאי דופן, עוברת בין מדינות ואף יבשות שונות ומתמודדת עם מנגנונים תרבותיים שונים על מנת להתחקות אחר האבודים- אתיופיה, מזרח אירופה ואמריקה. צופית, בדרכה הייחודית והאנושית, מלווה ברגישות גדולה את המשפחות שחיפשו תשובות במשך כל חייהם כדי להבין למה ננטשו, האם היו אשמים ולמה נותק הקשר באופן סופי כל-כך?

העונה השלישית של ";אבודים"; מתאפיינת בסיפורי פרידה קשים בין הורים לילדיהם על רקע נסיבות פוליטיות, ומביאה מקבץ של סיפורים משולי החברה הישראלית לקדמת הבמה וחושפת את הצופה לנתקים על רקע העלייה לארץ וסיפור של גירוש העובדים הזרים הראשונים בארץ .

ארבעה פרקים של ";אבודים"; ישודרו, החל מיום חמישי ה-4/4, בשעה 21:00:

בפרק הראשון יוצאת צופית למסע עם ליסה, בת 37, זמרת במקצועה אשר נאלצה לגדול לבדה בקהילת העבריים בדימונה ולגדל את אחותה הקטנה, לאחר שהאם גורשה מישראל בשל היותה חלק מקבוצת עובדים בלתי חוקיים. שרשרת אירועים דרמטית הובילה להיעלמותה של האם שנעדרת כבר למעלה מ-29 שנים.

בפרק השני, ייחשף סיפורה של בת חן, בת 29 היום, שנותקה בילדותה מאביה, שנעלם בבוקר עליית ";מבצע שלמה";. זהו סיפורה, אבל זהו גם סיפורם של רבים מעולי אתיופיה שבמהלך העלייה לארץ, נאלצו להשאיר מאחור אדם יקר.

בפרק השלישי והמרגש לא פחות, יוצאת צופית למסע עם בני, שעלה לישראל בסוף שנות ה-90 בסופו של ";מבצע שלמה";. בני, פעוט בן שנתיים, עולה עם אביו לארץ. אמו נשארה מאחור, לא ברור באילו נסיבות ומדוע, אך ניתק עמה הקשר. בינתיים, בארץ, משום שעות העבודה המרובות של אביו, גדל בני ברחוב ולא ידע מהי תחושת בית ותא משפחתי.

בפרק הרביעי ייחשף סיפורה של אנג'לה, אחרונת היהודים בטרמז שבאוזבקיסטאן. אנג'לה מתחילה בתהליך עלייה לארץ אבל נתקלת במכשול לא צפוי כשבן זוגה בנפרד, מוסלמי, מתנגד לעליית הבת המשותפת שירין וחוטף אותה. כשלא נותר אף יהודי בטרמז, אנג'לה נאלצת לעזוב ולהשאיר את בתה מאחור.

מעונה לעונה ממשיכות לגדול הפניות למערכת ";אבודים";, ומגיעות ממאות אנשים שאיבדו את הקשר עם האנשים הקרובים להם ביותר. הם חיפשו בכל דרך אפשרית – ולמרות הכל, לא הצליחו למצוא את אשר חיפשו. הצורך במציאת יקיריהם הוביל אותם למערכת ";אבודים";, שמתגייסת למסע החיפוש שלהם. מערכת ";אבודים";, בראשותה של צופית גרנט, עובדת ימים כלילות על מנת לחבר את כל החלקים בפאזל, ולא בוחלת בשום אמצעי בכדי לקבל תשובות.

הפקה: מעגלות הפקות, רוני מנור

במאית ועורכת ראשית: איריס אייזנברג- זק