פיקוד העורף התרעה במרחב

"אבודים" חוזרת בעונה מרגשת מתמיד

צופית גרנט ממשיכה במסעותיה המרגשים לאיחוד בני משפחה שנותקו זה מזה

28/06/15 21:00



"אבודים" עם צופית גרנט חוזרת למסך, לעונה חדשה עם סיפורים מטלטלים ויוצאי דופן על אנשים שמחפשים את קרוביהם, מערכות יחסים שאבדו בדרך וקשרי דם שהתמסמסו והתפוגגו בעל כורחם. בדרכה הייחודית והמרגשת ממשיכה צופית ללוות את המשפחות  עד לרגע המפגש. 

בעונה החדשה של "אבודים" יעמדו במרכז ארבעה סיפורים:


פרק פתיחת העונה - "להציל את מארי"
זהו סיפור שמתחיל מאישה אחת חסרת ישע שחיה במדינה אפריקאית שהוגדרה על ידי האו"ם כאחת העניות והמסוכנות בעולם. מארי נולדה בירושלים, לאם יהודייה, לפני 44 שנים. אבל די מהר נלקחה בחזרה על ידי אביה אל הרפובליקה המרכז אפריקאית -  מדינה מוכת טרור שמלחמת אזרחים משתוללת בה. מדוע ויתרה עליה אימה?
הגעה  צופית והפקת התוכנית לאפריקה לשם עשויה להיות חציית קו אדום.
ומאידך – ככל שמעמיקים את הקשר עם סיפורה הכואב של מארי מבינים שלא ניתן להפקיר אותה לגורל חסר תקווה.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: אבודים
קוד זיהוי:218959
צופית גרנט
 

 

פרק 2+ 3 "אבא נטש, אמא שיקרה"
פניות רבות של נשים צעירות, עולות חבר העמים המחפשות אחר אביהן שנותר מאחור, הביאו את  "אבודים" לצאת למסע יוצא דופן בעקבות תופעה חברתית נרחבת ומטרידה. זהו סיפור אחד מיני רבים שהחלו עם עליית יהודי ברית-המועצות לשעבר, שהתרחשה לפני עשרים וחמש שנה והותירה אחריה רשימה ארוכה מדי של אבות והורים, שבגדו בתקוות ובציפיות שנתלו בהם ופיזרו סביבם בעיקר אכזבות.

מישל גילתה בגיל 17 כי אביה אינו אביה, ואילו האב הביולוגי, ניקולאי, נטש אותה עוד טרם נולדה. לאחר שהוליך שולל את אמה, ברח והחל בחיים חדשים בלי לומר מילה.
עם איתורו של האב מגיעה גם אכזבה צורבת, אך זו מובילה את מישל למהלך בלתי צפוי. הפעם אנחנו בעקבות בחירה אמיצה לנהוג אחרת, לא לוותר לאב חסר אחריות.


יאנה, אם צעירה ל-4 ילדים, מטפלת באמה האלכוהוליסטית, כאן בארץ, מאז הייתה נערה. את אביה היא זוכרת אך במעורפל, מופיע ושוב נעלם. אי שם ברוסיה, היא יודעת, יש לה גם אח קטן, לא ידוע מה עלה בגורלו. יאנה מוכנה לחצות עולם כדי למצוא את אביה האבוד ואת אחיה הקטן ולהתאחד איתם .

 

פרק 4  הדילמה
ריקי בביאן , אם חד הורית לילד, נמסרה לאימוץ עם לידתה. כאשר פתחה את תיק האימוץ שלה, גילתה את אמה – אך זו סירבה בתוקף לחשוף את זהותו של אביה. מכאן הפכה השאלה, שנותרה ללא מענה, לסוד הגדול בחייה של ריקי. הרמזים שאספה ריקי לאורך השנים שולחים אותה למסע שבמסגרתו תצלול אל מערכת יחסים מפתיעה במיוחד שניהלו הוריה משני צידי המתרס החברתיים והלאומיים של ישראל.
הלבטים והדילמות שעולים אצל צוות הסדרה במהלך תיעוד סיפורה המורכב של ריקי – מקבלים ביטוי בפרק מיוחד שיחשוף את מאחורי הקלעים של עשיית הסדרה.

 

"אבודים", פרק הבכורה ב-11 ביוני, בשעה 21:00 ב"רשת".

 

 

נגן וידאו

שם הפריט: אבודים חוזרת בעונה חדשה!
קוד זיהוי:240167
 

 

במאי ועורך ראשי: דוד דרעי
הפקה: מעגלות הפקות, רוני מנור