סקר חדשות 2: המחנה הציוני מוביל

ארבעה שבועות לבחירות: סקר מנדטים מעודכן מצביע על כך שלבני והרצוג זוכים ל-25 מנדטים, הליכוד עם 24; הרשימה הערבית המשותפת 12; יש עתיד והבית היהודי 11; 67% מהציבור: נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא

ארבעה שבועות נותרו עד לבחירות לכנסת ה-20, והקרב בין הליכוד למחנה הציוני ממשיך להיות צמוד. על פי סקר שערך מכון "מדגם" של מינה צמח ומנו גבע, הליכוד זוכה ל-24 לעומת 25 מנדטים למפלגת המחנה הציוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרשימה הערבית המשותפת ממשיכה להיות המפלגה השלישית בגודלה בכנסת עם 12 מנדטים. הבית היהודי ויש עתיד זוכות ב-11 מנדטים. כולנו של משה כחלון וישראל ביתנו מקבלות על פי הסקר 7 מנדטים כל אחת. עוד עולה מהסקר כי ש"ס זוכה ל-6 מנדטים; מרצ ויחד בראשות אלי ישי עוברות את אחוז החסימה ומקבלות 5 מנדטים.

25 מנדטים למחנה הציוני

67% - נתניהו יהיה ראש הממשלה הבאה

51% מהנשאלים בסקר השיבו כי בנימין נתניהו הוא המועמד המתאים ביותר להיות ראש הממשלה. 28% ענו כי יצחק (בוזי') הרצוג הוא המתאים ביותר. 12% טענו כי אף אחד מהם לא מתאים לתפקיד.

יחד ומרצ עם 5 מנדטים

נתניהו המתאים ביותר לתפקיד

המשתתפים בסקר נשאלו מי לדעתם, ללא קשר להעדפתם הפוליטית, יהיה ראש הממשלה הבא. 67% טענו כי נתניהו צפוי להתמנות לתפקיד. 17% ענו כי הרצוג יהיה ראש הממשלה ו-16% השיבו כי הם אינם יודעים.

67% - נתניהו יהיה רה"מ