הליכוד והאיחוד 24, ישי לא עובר

סקר חדשות 2 מראה כי איחוד העבודה-התנועה והליכוד גורפים 24 מנדטים כל אחד. אחריהם ניצב בנט עם 16 מנדטים, כחלון עם 10, לפיד 9. וגם: איך משפיעים הסכסוך בש"ס והחקירה בישראל ביתנו על הבוחרים?

(חדשות 2)

78 ימים לבחירות, ונראה כי האיחוד בין רשימות "התנועה" ו"העבודה" ממשיך לשמור על כוחו מול הליכוד: סקר מנדטים חדש שערך מכון "מדגם" עבור חדשות 2 מצביע על שוויון בין שני הגושים, שזוכים על פי ההערכות ל-24 מנדטים כל אחד. מפלגת ש"ס שורדת את הסערה שפוקדת אותה באחרונה וזוכה על פי הסקר ל-6 מנדטים בלבד, בעוד שמפלגתו החדשה של אלי ישי אינה עוברת את אחוז החסימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המהלך המשמעותי שצפוי להשפיע על המרוץ לכנסת ה-20 עומד בסימן איחוד הרשימות בין מפלגות התנועה והעבודה, שממשיך להוות איום על רצף ממשלות הליכוד. מהסקר שערכו מינה צמח ומנו גבע ממכון "מדגם" עבור חדשות 2 עולה, כי שתי הרשימות היריבות זוכות לתמיכה שווה וגורפות 24 מנדטים כל אחת. במקביל, גם שמירת האחדות בין שורות "הבית היהודי" תורמת לחוזקה של המפלגה, שמדורגת על פי הסקר כשלישית בגודלה עם 16 מנדטים.

מאבק צמוד על הצמרת (מכון מדגם וחדשות 2)

למרות שעדיין לא הציג את רשימתה, זוכה מפלגתו של משה כחלון על פי הסקר ב-10 מנדטים לפחות, וגוברת על מפלגת "יש עתיד" שמצליחה לגרוף 9 מנדטים בלבד.

בין השאר מגלות תוצאות הסקר כיצד הושפעו המפלגות ישראל ביתנו וש"ס מהמשברים שעימן הן מתמודדות בעת האחרונה. מפלגתו של אביגדור ליברמן מתרסקת על רקע פרשות השחיתות שבהן חשודים בכירים במפלגתו וזוכה ל-8 מנדטים. בש"ס מאבדים גובה בעקבות סדרת הסרטונים שחשפנו בחדשות 2 וצונחים ל-6 מנדטים בלבד. מפלגתו של אלי ישי, אגב, לא עוברת על פי הסקר את אחוז החסימה.

המהלך לאיחוד המפלגות הערביות מזכה אותן בהישג מרשים של 11 מנדטים על פי הסקר, ומפלגת יהדות התורה הופכת למובילה במגזר החרדי עם 8 מנדטים. מפלגת מרצ מתאזנת סביב 5 מנדטים, בעוד שמפלגת "קדימה" כלל לא עוברת את אחוז החסימה וצפויה להימחק מהמפה הפוליטית.

מהמטה המשותף של הרצוג ולבני נמסר בתגובה לסקר: "הציבור מבין שיש שתי אלטרנטיבות: הרצוג ולבני מול ביבי והקיצונים. בבחירות האלה אנחנו מחליפים את שלטון הימין הקיצוני. האיחוד הרצוג-לבני מעניק לציבור הישראלי תקווה והפך לרשימה המובילה שתחליף את שלטון הימין הקיצוני במי ששמים את האזרחים במרכז".

הסקר נערך ע"י מכון המחקר "מדגם",  בקרב 500 מרואיינים, המהווים מדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה היהודית בגילאי 18 ומעלה טעות הדגימה המרבית 4.5% ±.