סקר: איחוד של לפיד וכחלון מביא 24 מנדטים

לפי תוצאות סקר "הארץ", רשימה משותפת של "יש עתיד" ו"כולנו" הופכת לגדולה בכנסת. הליכוד מקבל 21 מנדטים, העבודה והתנועה 20 והבית היהודי 16. ש"ס - וגם מפלגתו של ישי לא עוברים את אחוז החסימה. ואיך נראית מפת המנדטים בלי האיחוד?

איחוד לפיד כחלון מקבל 24 מנדטים (AP, חדשות 2)

האם אנחנו עומדים בפני איחוד פוליטי נוסף? על רקע הדיווחים על מגעים בין יאיר לפיד לבין משה כחלון, סקר חדש מעלה כי ריצה משותפת של "יש עתיד" ו"כולנו" בבחירות תוליד את המפלגה הגדולה ביותר בכנסת. על פי סקר שערך פרופ' קמיל פוקס עבור עיתון הארץ, מפלגה משותפת לשניים תגרוף 24 מנדטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הסקר, במקרה של איחוד כזה הליכוד תהפוך למפלגה השנייה בגודלה בכנסת עם 21 מנדטים. מפלגת העבודה והתנועה בראשות הרצוג ולבני מקבלת 20 מנדטים, כשהבית היהודי בראשות נפתלי בנט נותרת יציבה בסקרים עם 16 מנדטים.

על פי הסקר, הפיצול בש"ס והריצה העצמאית של ח"כ אלי ישי מזיקים לשתי המפלגות, שזוכות כל אחת ל-3 מנדטים בלבד ולא עוברות את אחוז החסימה. יהדות התורה זוכה ב-9 מנדטים. ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן זוכה ל-8 מנדטים בסקר, מרצ שומרת על כוחה עם 6 מנדטים, רע"ם-תע"ל וחד"ש עם 5 מנדטים כל אחת. 

ריצה בנפרד כמעט לא משנה את התוצאות

הסקר בוחן גם את מפת המנדטים הצפויה במקרה שלא יתבצע איחוד בין משה כחלון לבין יאיר לפיד. מהנתונים עולה כי כמעט אף אחת מהמפלגות לא מושפעת מפיצול או איחוד כוחות של לפיד וכחלון וכי מפלגה משותפת לשניים אינה גוזלת קולות ממפלגות אחרות.

על פי הסקר הזה, הליכוד זוכה ב-21 מנדטים גם במקרה שבו כחלון ולפיד רצים בנפרד. העבודה והתנועה מתחזקים קלות עם 21 מנדטים. הבית היהודי בראשות בנט עם 16 מנדטים, מפלגת כולנו בראשות כחלון עם 12 מנדטים ומפלגת יש עתיד בראשות לפיד עם 11 מנדטים.

יהדות התורה וישראל ביתנו מקבלות כל אחת 8 מנדטים, מרצ עם 6, רע"ם תע"ל וחד"ש עם 5 כל אחת ומפלגת ש"ס עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים. גם על פי הסקר השני, מפלגה בראשותו של אלי ישי לא עוברת את אחוז החסימה וזוכה לשלושה מנדטים בלבד.