סקר חדשות 2: בנט מזנק, לפיד מתרסק

בתוך כשלושה חודשים וחצי צפויים אזרחי ישראל לשוב אל הקלפי – שנתיים בלבד אחרי הבחירות האחרונות. מסקר חדשות 2 עולה כי הליכוד שומרת על כוחה כמפלגה הגדולה בישראל, אך הבית היהודי של בנט מצמצמת פערים. כחלון מפתיע עם 10 מנדטים ויש עתיד מתרסקים עם 9

בחירות 2015: זמן קצר לאחר שראש הממשלה נתניהו פיטר את השרים לפיד ולבני וקרא לפזר את הכנסת - סקר שביצעה חברת "מדגם" בפיקוח מינה צמח ומנו גבע עבור חדשות 2 חושף מה חושב הציבור על הקדמת הבחירות ולמי הוא מתכוון להצביע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסקר הראשון שנעשה מאז התקבלה ההחלטה להקדים את הבחירות, מפלגת הליכוד תישאר המפלגה הגדולה בכנסת ותזכה ב-22 מנדטים. מפלגת הבית היהודי בראשות נפתלי בנט היא המרוויחה הגדולה מהקדמת הבחירות ומתחזקת לכדי 17 מנדטים - הפרש של 5 בלבד מהליכוד.

בנט מזנק, לפיד מתרסק (יוסי זמיר)

במקום השלישי נמצאת מפלגת העבודה בראשות יצחק (בוז'י) הרצוג עם 13 מנדטים. ישראל ביתנו בראשות השר אביגדור ליברמן מקבלת 10 מנדטים ומפלגה חדשה בראשות השר לשעבר כחלון זוכה במספר זהה. המפסיד העיקרי מהריצה של כחלון ומהקדנציה הקצרה בממשלה היא מפלגת יש עתיד של השר לפיד, שצונחת מ-19 מנדטים ל-9 מנדטים בלבד.

מפלגת ש"ס נחלשת מעט וזוכה ב-9 מנדטים, יהדות התורה מתחזקת ל-8, מרצ זוכה ב-7 מנדטים, המפלגות הערביות מקבלות 11 מנדטים והתנועה בראשות השרה המפוטרת לבני נחלשת ל-4 מנדטים. על פי הסקר - מפלגת קדימה של מופז לא עוברת את אחוז החסימה.

על פי הסקר, למרות שנראה שהממשלה הנוכחית פשוט איננה מסוגלת לתפקד, רוב גדול של 55% מהנשאלים מתנגדים להקדמת הבחירות, לעומת 38% בלבד שתומכים במהלך. 39% מהנשאלים מאשימים את נתניהו באחריות לפירוק הממשלה, לעומת 30% שמאשימים את לפיד ו-23% שטוענים כי שניהם אשמים באותה מידה.

ומה לגבי חוק הדגל שניסה לקדם לפיד - חוק מע"מ 0? מתברר כי רוב של 48% מהנשאלים תומך בחוק שכבר לא יעלה להצבעה בכנסת הנוכחית, לעומת 33% שמתנגדים לחוק שנועד לתת פתרון למשבר הדיור.