הלקח לשמאל: בלי עוד יונים לבנות

השמאל צריך להבין שבמזרח התיכון הוא צריך להיות לאומי ולדאוג לביטחון, וליתר דיוק לתחושת הביטחון. הימין התנגד מאוד לציפי לבני, וגם את הרצוג, שהוא אדם נפלא וחרוץ, אי אפשר לשווק כראש ממשלה

מזכיר ממשלה לכל היותר? הרצוג (חדשות 2)

אחרי בחירות 1984, לפני 31 שנים, יוסי שריד היה סמל השמאל. הוא נתן אז ריאיון ואמר: "הפסדנו לא משום שאנחנו לא צודקים, אלא משום שאנחנו מזלזלים במורשת, במסורת, בסמלים לאומיים - אנחנו נותנים תחושה שהפלסטינים יקרים לליבנו יותר מבני עמנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי הבחירות האלה, השמאל צריך להתאים את עצמו לתנאי הארץ ונסיבותיה: במזרח התיכון שמאל צריך להיות לאומי ולא שמאלני, צריך יונים שחורות ולא יונים לבנות. ונושא הנושאים בבחירות הוא הביטחון, וליתר דיוק תחושת הביטחון - וליתר דיוק מראית העין של תחושת הביטחון.

מי שמספק תחושת ביטחון מנצח, חרף כל הסוגיות החברתיות. מיתוס האומה מנצח תמיד את חזון המהפכה - כך למדנו מפרופסור יעקב טלמון הגדול. ומילה אחת על הנציגות: הרצוג הוא משושלת מפוארת, הוא בחור נפלא, חרוץ ותכליתי. אתה לא יכול לשווק אותו כראש ממשלה, אתה יכול לשווק אותו למזכיר ממשלה.

אמנון אברמוביץ' (חדשות 2)

ולגבי ציפי לבני - הייתה לה התנגדות דרמטית בכל הימין. הייתה לי לאחרונה שיחה איתה, בה היא אמרה לי בזעם שאני מדבר כמו גבר ליכודניק ואמרתי לה: זה מה שאתם צריכים - להעביר שני מנדטים של גברים ליכודניקים. זה אולי כל הסיפור בעצם.