לבני איבדה את ההצדקה לקיומה

מה החטא הקדמון של הממשלה, איך אפשר לחבר בין גלאון לליברמן, ועם מי באמת יילך דרעי? הבחירות בפתח, ולא מעט שאלות עומדות על הפרק, וגם כמה מועמדים מעניינים מתחממים על הקווים. רינה מצליח עושה סדר - ומחלקת ציונים

הפכה לסרח עודף של לפיד. לבני (רויטרס)

שבע הערות על המצב הפוליטי לקראת הבחירות:

1) מי שהרכיב את הממשלה הזאת, הוא שאחראי לכישלונה. החטא הקדמון הוא "ברית האחים" לפיד-בנט. לפיד קבע את הרכב הממשלה הזאת כימנית-קיצונית, העיקר בלי חרדים.

הצטרפו לדף הפייסבוק של רינה מצליח

2) אחרי עשרות הרוגים בצוק איתן, איבוד הביטחון האישי ברחובות הערים, שפל ביחסי ישראל-ארה"ב ובידודה של ישראל בעולם - האם יש עוד מישהו שחושב שגיוס אלפיים חרדים זו הסוגיה הכי חשובה על סדר היום שלנו?

3) לבני איבדה את ההצדקה לקיומה. מי שלא ידעה לשים את המפתחות על השולחן כשהופסק התהליך המדיני, כשהוגברה הבניה בשטחים, כשהותססה האווירה סביב הר הבית וכששולחנה הוצף הצעות חוק גזעניות, לפחות לפי עדותה - מובלת כעת לבחירות כסרח עודף של לפיד.

4) הדיל של נתניהו עם החרדים: תמיכה בעתיד תמורת בחירות עכשיו. דרעי, שעדיין יכול ללמד משהו על פוליטיקה את כל האחים והבני דודים, יודע שהציבור שלו הוא ימני. ממילא במערכת הבחירות הוא צריך לתת להם את התחושה שהוא הולך עם נתניהו. ביום שאחרי? מי שיציע יותר, יקבל את מפלגתו שתצטמק מן הסתם.

רינה מצליח (יח"צ)

5) הרצוג, לפיד, כחלון, ליברמן וגלאון אמורים להסכים ללכת ביחד, ולא עם נתניהו, ביום שאחרי הבחירות. הרצוג שוחח על כך כבר עם כל השותפים הפוטנציאליים.

6) שתי בעיות ניצבות בפני גוש המרכז: הראשונה היא החיבור בין ליברמן למרצ. זהבה גלאון וחבריה יאלצו למצוא ניסוח פתלתל איך הם לא פוסלים את האופציה, בלי להביע איזושהי תמיכה בליברמן. הבעיה השנייה היא שכחלון בונה על קולות מהליכוד ומש"ס, לשם כך הוא לא יוכל פומבית לתמוך בלפיד או בהרצוג למרות שהוא מעדיף אותם.

7) עונת החיזורים מתחילה: יובל דיסקין מוביל, אחריו חיים ילין, עמוס ידלין, מנואל טרכטנברג וכמובן כל עיתונאי - רצוי עם ג'ל בשיער...

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת