אלי ישי לאחר ההדחה מהכנסת: "גילינו מערכת מכוונת של זיופים"

יו"ר מפלגת "יחד", שלא עברה את אחוז החסימה, טען כי התארגנויות של אנשים פעלו לזייף מאות ואלפי קולות של הרשימה על מנת למנוע ממנה להיכנס לכנסת: "דבר כזה לא פגשתי בכל חיי הפוליטיים". על הקלטת המדוברת של הרב יוסף אמר: "אם הייתי מפרסם, דרעי היה הולך הביתה"

"גילינו מערכת מכוונת של זיופים נגדנו": כך אמר היום (חמישי) יו"ר מפלגת יחד-העם איתנו, אלי ישי, לאחר שנודעו לו התוצאות הסופיות של הבחירות לכנסת ה-20, שהותירו אותו ואת רשימתו מחוץ למשכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

״אלפים אמרו לנו כן, אבל כוונות מאורגנות של אנשים שפעלו ברמת זיופים גבוהה של מאות ואלפים הם שאמרו לנו לא. תנועת יחד ממשיכה״, הצהיר ישי, ״גילינו מערכת מכוונת של זיופים. אנחנו בודקים את האפשרות לעתור לבית המשפט נגד הזיופים. דבר כזה לא פגשתי כל חיי הפוליטיים״.

"יש לנו הוכחות ואנחנו בודקים אפשרות לעתור לבית משפט", אמר ישי והוסיף: "אם אכן זה מה שקרה, אז נעתור ונעמוד על האמת, ואם בסוף זו תהיה התוצאה - נעמוד כולנו ונאמר שאנחנו מפסידים בכבוד. אני סומך על רשויות החוק".

"אלה כוונות מאורגנות של אישים כאלה ואחרים שפעלו ברמת זיופים גבוה מאוד. היו הרבה מאוד מצביעים שקולם לא נשמע או שלא יכלו להצביע כי עשו זאת במקומם", הוסיף ישי שהצהיר שימשיך לשרת את עם ישראל גם מחוץ לכנסת.  

לאחר שישי סיים את דבריו אודות הזיופים, הופיע במקום תושב תל אביב שהיה עד לזיופים שבוצעו לכאורה בכמה קלפיות בדרום העיר. הוא הציג תמונות בהן נראות קלפיות מושלכות בפארק בגין - לטענתו בטרם נספרו או הגיעו לוועדת הבחירות המרכזית.

"הרב עובדיה אמר שאם דרעי יחזור, ש"ס תאבד הרבה מנדטים"

ישי סירב להתייחס לאמירה של יו"ר ש"ס, אריה דרעי, לפיה הוא 'מזוהם' ואמר: "אם ש"ס לא הייתה מנהלת מאבק כל כך מזוהם שמטרתו שלא נעבור את אחוז החסימה - אז הכוח החרדי היום היה עוד 4-5 מנדטים".

"הרב עובדיה אמר לפני שנים שאם אריה דרעי יחזור ש"ס תאבד 30-40 אחוז מכוחה - וזה קרה. אנחנו בתנועת יחד נעשה הכל כדי לטהר את עם ישראל".

דרעי ביום הבחירות, שלשום (חדשות 2)

במהלך מסיבת העיתונאים שב וטען ישי כי קיימות הקלטות "קשות" של הרב עובדיה, שאם היו נחשפות - ש"ס לא הייתה עוברת את אחוז החסימה: ״יש תיעודים כל כך קשים שאם הייתי מוציא, ש"ס לא הייתה עוברת ודרעי היה הולך הביתה בפעם השנייה. הקלטות נמצאות במקום מסוים מהרב שהיה מתועד 24 שעות ביממה". עם זאת, הבהיר ישי כי אין בכוונתו לחשוף אותן: "אני לא אזהם את המידות שלי״.  

"יש בידינו עדויות לזיופים רבים"

מפלגתו של ישי פנתה היום בדחיפות ליושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, בו היא קובלת על חשש ממשי לזיופים, סילופים, אי סדרים והטיית רצון הבוחר.

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את תנועת יחד, כתב לשופט ג'ובראן: "מהמידע שממשיך לזרום אלינו עולה תמונה כללית מדאיגה ומטרידה לפיה מפלגת יחד נפלה קורבן לקבוצות של אנשים שהתארגנו באופן שיטתי ומאורגן לתופעות של הפרת חוק שהטו את תוצאות הבחירות לכנסת ה-20 וחתירה תחת יסודות הדמוקרטיה".

לטענת בן גביר, "כבר בצהריי יום הבחירות פנינו אל הועדה בתלונה דחופה ולפיה עשרות משקיפים של מפלגת יחד בבני ברק לא הוכנסו לקלפיות היות ועלתה טענה לפיה 'היה בידם אישור מזויף'".

חבר מפלגת של ישי, ברוך מרזל (חדשות 2)


לדבריו, "ספירת הקולות נעשתה כמעט ללא נציגים מטעם מפלגת יחד שלא רק שלא הורשו להיכנס לקלפיות - אלא מקצתם נעצרו על ידי המשטרה בטענה שהם מחזיקים בתעודות מזויפות. דווקא בבני ברק היו לא מעט קולות פסולים כמו גם בשאר ריכוזי הציבור החרדי ואין צורך להכביר מילים במאבק שהיה באותו יום וגם בימים שלפני, מטעם סיעות מתחרות, על קולות המצביעים".

עוד טוענים במפלגה כי במהלך יום הבחירות הועלמו פתקים של המפלגה ואף הוסתרו - ולטענת בן גביר, יש בידי פעילי יחד עדויות רבות על כך מבני ברק, ירושלים, בית"ר עילית ומודיעין עילית וגם באשדוד.

"מעבר לטענות על פגיעה בפתקים, גנבתם והסתרתם היו תופעות שבהם הגיעו מצביעים של מפלגת יחד, פנו אל יו"ר ועדת הקלפי ואמרו לו כי אין פתקים של 'קץ - מפלגת יחד' - והושב להם : 'אז תצביעו לש"ס'", הוסיף בן גביר. לכך נוספו תמונות ובהן מספר קלפיות שלמות שנמצאו זרוקות עם פתקי הצבעה של 'יחד' במקומות שונים ברחבי הארץ - כך לטענת המפלגה.