מרצ עלתה ל-5 מנדטים, גלאון חזרה בה מהתפטרותה

אתמול הכריזה יו"ר מרצ זהבה גלאון על כוונתה לפרוש אם מפלגתה לא תחצה את קו ארבעת המנדטים. הבוקר, עם פרסום השינויים הצפויים בתוצאות האמת לפיהן מקבלת המפלגה מנדט נוסף, הודיעה גלאון כי היא חוזרת בה - ותישאר בתפקידה כיושבת ראש המפלגה

שוקלת את צעדיה. גלאון (יקירה צדקה)

גלאון נשארת בכנסת: היום (חמישי) הסתיימה ספירת המעטפות הכפולות בוועדת הבחירות המרכזית - ספירה שכתוצאה ממנה נוסף מנדט למפלגת מרצ, שעלתה מ-4 מנדטים ל-5. בעקבות התוספת, הודיעה יושבת ראש המפלגה שהיא חוזרת בה מהודעת הפרישה שפרסמה אמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול הודיעה גלאון כי בשל תוצאות הבחירות, שאתמול הצביעו על 4 מנדטים בלבד למפלגתה, היא תפרוש מתפקידה. הסיבה להודעה הייתה הירידה של מרצ בשני מנדטים (כאמור, נכון לאתמול) מאז בחירות 2013.

גלאון ציינה כי תתפטר מתפקידה על מנת לפנות מקום ברשימה לח"כ תמר זנדברג, ששובצה במקום החמישי ברשימה. יו"ר מרצ רמזה בימים האחרונים כי תיקח אחריות אם מרצ תיכשל בהשגת היעדים שהציבה לעצמה בפתיחת מערכת הבחירות.

"אני אמרתי במהלך הקמפיין שאם מרצ תצליח זו ההצלחה של כולם, אבל אם מרצ לא תעמוד בציפיות אני היא הכתובת ואני אקח אחריות אישית", כתבה אתמול גלאון בעמוד הפייסבוק שלה. "לכן הודעתי הבוקר שאני מתפטרת ומפנה את מקומי בכנסת כדי שחברתי לסיעה תמר זנדברג תוכל להיכנס במקומי. אני לא אתמודד על ראשות מרצ שוב, ואשאר יו"ר מרצ עד העברת התפקיד בצורה מסודרת בזמן הקרוב".