תוצאות האמת: ניצחון גדול לנתניהו

הישג אדיר לימין: בתום ספירת כ-99% מהקולות זוכה הליכוד ל-30 מנדטים, לעומת 24 בלבד למחנה הציוני. במקום השלישי הרשימה המשותפת עם 14, בנט מתרסק ל-8, יחד של ישי לא עוברת את אחוז החסימה

בחירות 2015 - ניצחון סוחף לליכוד בראשות נתניהו: מספירת 99% מקולות המצביעים עולה שמפלגת השלטון מתחזקת ל-30 מנדטים, לעומת 24 מנדטים בלבד למחנה הציוני בראשות הרצוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את המקום השלישי גורפת הרשימה המשותפת עם 14 מנדטים, ואחריה יש עתיד עם 11, כולנו עם 10 והבית היהודי בראשות נפתלי בנט שיורדת ל-8 מנדטים בלבד.

ש"ס בראשות אריה דרעי זוכה ל-7 מנדטים, יהדות התורה עם 6 מנדטים, ישראל ביתנו בראשות ליברמן עם 6 מנדטים ומרצ עוברת את אחוז החסימה ומקבלת ככל הנראה 4 מנדטים. יחד בראשות אלי ישי הסתפקה בכ-3% מהקולות ולא עברה את אחוז החסימה.

נתניהו: "השגנו ניצחון גדול"

מוקדם יותר נשא ראש הממשלה בנימין נתניהו נאום ניצחון בפני קהל נלהב במטה הליכוד. "חברות וחברים יקרים, כנגד כל הסיכויים השגנו ניצחון גדול לליכוד", פתח נתניהו את דבריו בפני קהל התומכים שקרא שוב ושוב: "לא רוצים אחדות". "אני גאה בעם ישראל שברגע האמת ידע להפריד בין עיקר לטפל ולעמוד על הדברים החשובים לכולנו", הוסיף נתניהו.

"ביטחון אמיתי, כלכלה אחראית ורווחה חברתית - אלה הדברים שחשובים לכל משפחה, לכל אזרחי ישראל, היהודים והלא יהודים כאחד", הוסיף. "עכשיו עלינו להקים ממשלה חזקה ויציבה שתדאג לביטחונם ולרווחתם של כל אזרחי ישראל".

נתניהו ציין כי שוחח הערב עם "כל ראשי המפלגות של המחנה הלאומי" וקרא להם להצטרף לממשלה בראשותו. "קראתי להם להצטרף אלי ללא דיחוי, כי המציאות אינה לוקחת פסק זמן", אמר. "אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנגבש במהירות הנהגה אחראית שתעבוד למענם וכך נעשה".

הרצוג: "יכולים לחזור לשלטון"

קודם לכן נשא גם יושב ראש המחנה הציוני, יצחק הרצוג, נאום בפני פעילי המפלגה. למרות שתוצאות המדגמים מצביעות על כך שלנתניהו סיכוי גדול יותר לעמוד בראש הממשלה הבאה, הדגיש הרצוג כי לא ויתר על הקמת ממשלה בראשותו.

הישג גדול לליכוד (רויטרס)

"עשינו היום הישג בלתי רגיל", אמר הרצוג לתומכיו. "אני מתכוון לעשות כל מאמץ כדי להקים ממשלה חברתית אמיתית לישראל, ממשלה טובה שתחזיר את ישראל להיות יהודית, דמוקרטית, חברתית ושואפת לשלום עם שכנינו".

ינהיגו את האופוזיציה? הרצוג ולבני (הדס פרוש / פלאש 90)

"התוצאה הזו מאפשרת לנו לחזור לשלטון והיות שאנחנו מחכים לתוצאות האמת, הכל פתוח", הוסיף. "אני קורא לסיעות החברתיות להתאחד תחת ממשלה בראשותי", אמר הרצוג וציין כי אף שוחח עם "ראשי המפלגות הרלוונטיות".

שר האורצ הבא? כחלון (רויטרס)

מוועדת הבחירות המרכזית נמסר כי שיעור ההצבעה הסופי בבחירות עומד על 71.8%. מדובר בנתון הצבעה גבוה ב-4% לעומת הבחירות שנערכו לפני כשנתיים.