נתניהו: ניצחון נגד כל הסיכויים

במפלגת השלטון חגגו את סגירת הפער מול הרצוג והיתרון שהושג במדגם חדשות 2: נתניהו ובנט שוחחו וסיכמו על מגעים מזורזים לממשלת ימין, ובכירי המפלגה העריכו כי יוכלו להקים ממשלה ללא אחדות. השר ארדן: "יש לנו מחויבות מוסרית לצרף את בנט לממשלה"

"הישג ענק לליכוד ולנתניהו": בליכוד הגיבו הערב (שלישי) בשמחה גדולה לתוצאות המדגם של חדשות 2, לפי נתניהו סגר את הפער מול הרצוג ואף עקף אותו במנדט. במפלגתו העריכו כי יוכלו להקים ממשלה עם השותפים מהימין, ללא ממשלת אחדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כנגד כל הסיכויים, ניצחון גדול לליכוד, ניצחון גדול למחנה הלאומי בראשות הליכוד, ניצחון גדול לעם ישראל", כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו סמוך לשעה 22:40. ‎

החגיגות במרכז הליכוד, הערב (עודד קרני, mako)

נתניהו התקשר לאחר פרסום המדגם אל יו''ר הבית היהודי נפתלי בנט: השר בנט בירך את ראש הממשלה על נצחונו, והשניים סיכמו להתחיל משא ומתן מואץ להקמת ממשלה לאומית ולפעול בשיתוף פעולה למען ביטחון מדינת ישראל ועם ישראל. נתניהו שוחח גם עם כחלון, שאמר לו כי יקבל החלטה בנושא עם פרסום תוצאות האמת.

שר הפנים גלעד ארדן אמר כי התוצאות הם "ניצחון מאוד גדול לליכוד ולבנימין נתניהו, בניגוד לכל המגמות והכוחות שפעלו נגדנו כמו המחלוקת עם האמריקנים או הכסף שהוזרם ל-V15".

"כנגד כל הכוחות" (עודד קרני, mako)

"ציבור המתיישבים שילם מחיר כבד, לכן נפנה לבנט"

לדברי ארדן, הניצחון הושג בזכות קולות שעברו מהבית היהודי: "ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון שילם מחיר אלקטורלי כבד, כי הוא הבין שהסכנה שמרחפת היא גדולה, ולכן יש כאן מחויבות מוסרית של ראש הממשלה לצרף קודם כל את הבית היהודי כשותף מרכזי".

ארדן הוסיף כי השותפים הנוספים, לדעתו, הם "כחלון שאמר שהוא ליכודניק אמיתי, ובווודאי שליברמן שייך על פי הקמפיין שלו".

"מחויבות מוסרית". בנט ונתניהו, ארכיון (מרים אלסטר, פלאש 90)

"קוראים לכחלון לחזור הביתה"

ניר חפץ, יועצו האישי של ראש הממשלה, אמר במשדר חדשות 2 כי "אם התוצאות צמודות זה הישג ענק לליכוד ולנתניהו. נוצר קשר עם כחלון -  נתניהו נחוש להקים ממשלה עם הכוחות הלאומיים". חפץ, ששוחח עם נתניהו לקראת סגירת הקלפיות, הוסיף כי "ראש הממשלה קורא לכל המפלגות הלאומיות - לכחלון וליברמן וכמובן לבנט - להתאחד ולהקים ממשלה לאומית".

ח"כ דני דנון, ראש מרכז הליכוד, שמח גם הוא מהתוצאות: "ראש הממשלה אמר לליכודניקים לחזור הביתה בצורה ברורה. קודם כל נקים את הגוש של המחנה הלאומי ואז נפנה למפלגות אחרות". דנון קרא לכחלון "לחזור הביתה: היום העם נתן לנו את המנדט להמשיך ולהוביל את מדינת ישראל, ועל אנשי המחנה הלאומי להתלכד סביב הליכוד".

"קוראים להתאחד לממשלה לאומית" (עודד קרני, mako)

חברת הכנסת מירי רגב, מקום 5 בליכוד, טענה כי "הציבור הביע אמון בליכוד ובראש הממשלה נתניהו. מדובר בהישג גדול ועכשיו יש לעשות מאמץ ולהקים ממשלה לאומית. בנתיים נמתין לתוצאות האמת מחר בבוקר".

יו"ר הכנסת, יואל (יולי) אדלשטיין, בירך על ההישג בעמוד הפייסבוק שלו: "ההתגייסות למחנה הלאומי הייתה אדירה ומגיעות ברכות חמות לרבים - בראש ובראשונה לכם, התומכים, שהבנתם את גודל השעה ונרתמתם בהמוניכם. בקרוב נרכיב ממשלה מצוינת ואחראית בראשות בנימין נתניהו". גם השר סילבן שלום הצטרף לדברים: "עם ישראל הוכיח היום שהוא מעל לאג'נדה, מעל לספינים ומעל לפרופוגנדה. ראש הממשלה ותנועת הליכוד יובילו את ישראל גם בשנים הקרובות לאופק מדיני וכלכלי בטוח".