"מחל מעל אמת" - עימות בקלפי בירושלים. צפו

אישה שהגיעה להצביע בקלפי בבי"ס בירושלים הופתעה לגלות כי פתקי ההצבעה של המחנה הציוני הוסתרו על ידי פתקי הליכוד. "זה נראה לך הגיוני?", היא נזפה באנשי ועדת הבחירות. כך זה נראה

"שמו מחל מעל אמת, זה נראה לך הגיוני?". תושבת ירושלים שהגיעה הבוקר (ג') להצביע בבית הספר דנמרק בעיר, הופתעה לגלות כי הפתקים של מפלגת המחנה הציוני (אמת) בראשות ח"כ יצחק הרצוג, הוסתרו על ידי פתקים של הליכוד (מחל) בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האישה לא שתקה והלינה על הנושא מיידית לאנשי ועדת הבחירות שהיו במקום. "זה נראה לך הגיוני?", שאלה המצביעה את אחת העובדות במקום - שהשיבה לה: "לא". היא ציינה כי כל רבע שעה נכנסים לבדוק שהכל תקין. "בין כל אחד ואחד תיכנסו ותסדרו את זה", היא ביקשה.

זו לא הקלפי היחידה בה התלוננו מצביעים על אי סדרים. טענות דומות נשמעו גם בקלפיות בהר אדר ובחדרה. בקלפי בתרשיחא, היום סמוך לשעה 11:00, ביקשה אזרחית להיכנס עם אימה להצביע לאחר שכבר מימשה את זכות ההצבעה שלה קודם לכן. מזכיר הקלפי סרב לתת לה להיכנס עם האם.

מהמשטרה נמסר כי החשודה בתגובה איימה על המזכיר כי תפגע בו. המזכיר הגיש תלונה ושוטרי תחנת מעלות עיכבו את החשודה לתחנה והיא נחקרת ברגעים אלו.

בינתיים, נרשמים אחוזי הצבעה גבוהים יחסית לבחירות הקודמות. עד השעה 10:00 הצביעו 13.7% מבעלי זכות הבחירה, אחוזי הצבעה שגבוהים ב-2.3% לעומת 2013. בוועדת הבחירות אמרו הבוקר כי כל 10,119 הקלפיות ברחבי הארץ נפתחו כסדרן.