הוויתור על הרוטציה: "בוז'י וציפי בפאניקה"

ראש הממשלה נתניהו מתח ביקורת חריפה על המחנה הציוני בעקבות החלטתה של לבני לוותר על הרוטציה עם הרצוג. "או שהם משקרים עכשיו, או שהם שיקרו קודם", אמר נתניהו בשיחה עם חדשות 2. גם בנט, לפיד וישי יצאו נגד המהלך של המחנה הציוני שנעשה פחות מיממה לפני הבחירות

חצי יממה לפני הבחירות לכנסת ה-20 הבהירה חברת הכנסת ציפי לבני כי היא מוותרת על הרוטציה בראשות הממשלה עם יצחק (בוז'י) הרצוג. במחנה הציוני מקווים אולי כי המהלך יזכה אותם בקולות נוספים בקלפי, אבל במערכת הפוליטית מאשימים שמדובר במפגן של חוסר אמינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חושב שבוז'י וציפי נמצאים בפאניקה מצמצום הפער", הגיב הערב (שני) לידיעה ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיחה עם חדשות 2. "יש פה שני עניינים. העניין הראשון הוא שהם משקרים, או ששיקרו קודם לכן. העניין השני הוא שהם לא יכולים לעמוד בשום לחץ - הם לא עומדים בלחץ הסקרים אז הם יעמדו בלחצים אחרים?".

הברית מתחדשת? האחים מסכימים (פלאש 90)

גם יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד מתח ביקורת על המהלך של המחנה הציוני. "זו הוכחה שהם כבר תופרים ממשלה של נתניהו, המחנה הציוני והחרדים, אחרת למה לוותר על רוטציה?", תהה. "בסוף נגמור עם עוד שנתיים של נתניהו, הפעם בחסות המחנה הציוני, וזה יהיה מאוד עצוב ומיותר".

בנט: "הקימו ממשלת ביבי-בוז'י"

יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט הצטרף לדבריו של לפיד, לפיהם הוויתור על הרוטציה הוא רמז להרכבה של הממשלה הבאה. "מה שקרה זה שהקימו פה ממשלת אחדות ביבי-בוז'י", האשים בנט. "לבני ויתרה על הרוטציה כדי לסלול את הדרך לממשלת אחדות של הליכוד והשמאל".

"הצעד של לבני, 'לוותר' על הרוטציה, הוא עוד הוכחה לדרכי הרמייה וההטעיה של השמאל הישראלי", האשים יושב ראש יחד אלי ישי. "הם לא בוחלים בשום תרגיל או תעלול בניסיון להגיע לשלטון".

מסרב להתייחס (פייסבוק)

יושב ראש כולנו משה כחלון סירב להתייחס ישירות לנושא הרוטציה בטענה כי הוא חסר משמעות. "מעולם לא התעסקנו עם סידורי העבודה, אנחנו מתעסקים עם העבודה עצמה - איך לשפר את המצב הכלכלי של אזרחי ישראל", אמר. "להם פחות חשוב מי עושה רוטציה עם מי".

יושבת ראש מרצ זהבה גלאון בירכה על ביטול הרוטציה בין לבני להרצוג וטענה כי מדובר ב"צעד בכיוון הנכון". יושב ראש ש"ס אריה דרעי הוסיף: "זה לא עניין שלנו בכלל, אנחנו ממליצים על נתניהו. ש"ס חזקה, נתניהו חזק. ש"ס חלשה, נתניהו חלש".

בשיחה עם חדשות 2 טוען הערב יושב ראש המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג כי השותפות בינו לבין לבני חזקה מתמיד. "השותפות היא מהלך מנצח והיא תביא את השינוי המיוחל", אמר. "לבני, באצילות ובאומץ לב אמרה לי שאם באיזושהי צורה הרוטציה תהווה מכשול לכינונה של ממשלה - היא לא תעמוד בדרך. תגובתו של נתניהו מעידה על פאניקה".