ישי לדרעי: לסיים המחלוקת

אחרי הפיצול, קרב ההשמצות ופרסום הקלטת של הרב יוסף שלח יו"ר יחד מכתב ליו"ר ש"ס שבו קרא להנמיך את הלהבות. "הגיעה השעה לשלב ידיים", כתב. "ביום שאחרי הבחירות נצטרך כולנו לשלב זרועות ולהילחם נגד הגזירות שנגזרו על עולם התורה והיהדות"

יחזרו לחייך זה לזה? ישי ודרעי (אהרן והב - חדשות 24)

ספין שנועד למשוך מצביעים או ניסיון להנמיך את הלהבות? פחות מיממה לפני פתיחת הקלפיות, ולאחר המשבר העמוק ומלחמת ההשמצות בין השניים, שלח היום (שני) יו"ר מפלגת יחד אלי ישי מכתב ליו"ר מפלגת ש"ס אריה דרעי. "הגיעה השעה לשלב ידיים ולסיים את המחלוקות", קרא ישי לדרעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תקופה לא פשוטה עברה עלינו", כתב ישי, "תקופה של מערכת בחירות סוערת ותוססת, אך עיניי יביטו אל היום שלאחר הבחירות, עת נצטרך כולנו לשלב זרועות ולהילחם נגד הגזירות שנגזרו על עולם התורה והיהדות, להעביר חוקים לטובת המשפחות הרעבות ולסייע לחלשים שבחברה".

נמצאים בקרב השמצות. דרעי וישי (חדשות 2)

"אינטרס משותף של כל הציבור האמוני"

"לא ישנו המאבקים שהיו לפני הבחירות, אלא מספר הנציגים שירימו את ידם נגד הגזירות", טען ישי במכתבו. "או אז, נעמוד כולנו, המפלגות המייצגות את ציבור שומרי התורה והחרדים לדבר ה' ונהיה כולנו כאגרוף חזק נגדן".

בעמוד הפייסבוק שלו, הסביר ישי מדוע בחר להעביר מסר של פיוס לדרעי. "פניתי באופן אישי, רגע לפני פתיחת הקלפיות, למען האינטרס המשותף של כל הציבור האמוני, חיזוק עולם התורה וסיוע לחלשים".

עם זאת, המהלך של ישי נועד גם ככל הנראה כדי להכניס אותו לגוש החרדי במשא ומתן הקואליציוני שיחל אחרי הבחירות, ולמנוע מצב שבו דרעי יטיל וטו על הצטרפותו לממשלה שתורכב. גורם במפלגת יחד הסביר כי מטרת המכתב היא להוריד את גובה הלהבות לפני יום הבחירות ולמנוע חבלות הדדיות וקטטות בין הפעילים, לאחר שבשבוע האחרון נרשמו כמה אירועים כאלו.

הרב אוירבך לחסידיו: "לא מצביע לאף אחד"

בתוך כך, החליט הרב שמואל אוירבך, מנהיג הפלג הליטאי-ירושלמי, להודיע לחסידיו כי הוא "לא מצביע לאף אחד", זאת לאחר יממה של לחצים מכיוון דרעי וישי שרצו להרוויח את הקולות של חסידי הרב.

הרב אוירבך, ארכיון (שלומי כהן)

הרב אוירבך השתתף אמש במפגן כוח באצטדיון "ארנה" החדש בירושלים, והבהיר כי הוא אינו תומך ביהדות התורה. "מי שמסייע להם מסייע לעוברי עבירה", אמר אמש מנהיג הפלג.

מקורביו של אוירבך מעריכים כי חלק מאנשיו יחרימו את ההצבעה, וחלקם יתחלקו בין דרעי וישי. בכל מקרה מפלגת יהדות התורה לא תזכה ככל הנראה לתמיכה של אנשי הפלג בבחירות לכנסת.