לבני רומזת: הרוטציה לא מחייבת

ראשי המחנה הציוני מבהירים כי אין בכוונתם לוותר על הסבב בניהם, אך רומזים כי לא יתנו לדבר למנוע קואליציה. "הציבור אוהב את זה", אמרה לבני, "לאחר ההודעה על השותפות עלינו ב-10 מנדטים"

שלושה ימים נותרו עד לבחירות 2015 ובעוד המחנה הציוני שומר על פי הסקרים על פער של כארבעה מנדטים מהליכוד, רומזים ראשיו הרצוג ולבני כי יהיו מוכנים לוותר על הרוטציה אם הדבר יידרש מהם על מנת להרכיב קואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון משותף של השניים באירוע שבתרבות בכפר סבא, נשאלה לבני על ידי רינה מצליח האם תשקול לוותר על הסבב עם הרצוג. "לפני שלושה חודשים הלכנו לבחירות מיותרות כשנתניהו הפיל את הממשלה של עצמו", אמרה לבני. "יצאנו אז לציבור ואמרנו מה המשמעות לשותפות בנינו - שותפות בין שווים".

בשלב זה, החלה לבני לתקוף את התקשורת בעקבות הביקורת על המהלך. "אתם צקצקתם בלשונכם, והנה מסתבר שהציבור באותו יום הוסיף עשרה מנדטים שזה מאות אלפי אנשים שחשבו שהדבר הזה הוא טוב בעיניהם", הוסיפה השרה לשעבר. "עם זה אנחנו הולכים לנצח בשבוע הבא".

נשארים ברוטציה, לבני והרצוג (פלאש 90)

"בכל נקודת זמן, אני הוכחתי יותר מפוליטיקאים אחרים, שאני בפוליטיקה כדי לקדם מה שאני מאמינה בו לטובת עם ישראל", הדגישה לבני. היא נשאלה על ידי המראיינת מדוע היא אגרסיבית בתשובתה ועל כך ענתה: "מהיום שיצאנו לדרך את ישבת ואמרת כמה שאת שונאת את זה, הציבור אוהב את זה אז שיחליט".

"הרי לא נקבל 61 מנדטים ואני בטוחה במערכת היחסים בנינו שאנחנו נשקול, שנינו ביחד וכל אחד לחוד איך אנחנו מיישמים את מה שהבטחנו, איך אנחנו מחליפים את נתניהו ואיך אנחנו בונים את הממשלה שתאפשר לשותפים להצטרף אלינו", הדגישה לבני.