הרצוג ולפיד ראש בראש על המנדטים

יו"ר המחנה הציוני שהחל את קמפיין הבחירות שלו עם הסיסמה "זה הוא או אנחנו" ממשיך לגייס קולות מהמפלגות הבינוניות, בכדי להגדיל את הפער בינו לבין נתניהו. "מנדט אחד יותר או פחות ליש עתיד לא ישנה דבר", אמר הרצוג. בתגובה תקף אותו לפיד: "הדיבור על להעביר מנדטים מפה לשם לא ראוי"

הרצוג, ארכיון (פלאש 90)

ראש בראש על קהל הבוחרים: שלושה ימים לפני הבחירות, ובמאמצים אחרונים להרחיב את הפער במנדטים בין מפלגתו לבין מפלגת הליכוד, פונה יו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג לאלו השוקלים להצביע למפלגת יש עתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מנדט אחד יותר או פחות ליש עתיד לא ישנה דבר", טען הרצוג באירוע שבתרבות שנערך הבוקר (שבת) בראשון לציון. "לעומת זאת, מנדט שיגדיל את הפער בין המחנה הציוני לליכוד יהיה דרמטי לעתידה של מדינת ישראל".

הרצוג פנה בדבריו גם לקהל המצביעים המסורתי של "ישראל ביתנו": "אנחנו יודעים היום שיוצאי חבר העמים, שאולי היו מזוהים פעם עם הימין, מחפשים שינוי ושיפור באיכות החיים. העלייה מחבר העמים היא חלק יפה ומרגש בפסיפס הישראלי, ואני אפעל כדי להדק את החיבורים והשילוב בכל תחומי החיים הציבוריים".

"שמעתי את ביבי אומר שהוא זיהה את משבר הדיור כבר מזמן והוא יתקן אותו בפעם הבאה", ציין הרצוג. "אני רוצה להבהיר: ההתעלמות שלו בארבע השנים האחרונות מהמחאה החברתית היא חטא שאי אפשר לכפר עליו. גם אם ימשיך לבקש סליחה פעם אחר פעם ויבטיח שינוי, אין לציבור שום סיבה להאמין".

לפיד: "הדיבור על להעביר מנדטים מפה לשם לא ראוי"

לאחר מכן, הגיב יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד על דבריו של הרצוג. "זה לא משחק של מנדטים", אמר לפיד. "אתם הולכים להצביע על ערכים, וכל הדיבור הזה על להעביר מנדטים מפה לשם הוא דיבור לא ראוי והוא לא מקובל עליי".

לפיד, ארכיון (רויטרס)

לפיד אף תקף את נתניהו והרצוג שלדבריו עושים "מכירת חיסול". "גם נתניהו וגם בוז'י מבטיחים לחרדים מאחורי הקלעים, ועכשיו גם לא מאחורי הקלעים, שהם יבטלו את השוויון בנטל", הוא אמר.

"יש עלייה של כמעט 300% ביציאה של חרדים לעבודה", הוא ציין. "זה אומר שיש פה קבוצה שלמה שעד עכשיו חיה על חשבון משלם המסים והיום הולכת לעבוד. את התהליך הזה אסור לעצור בסחטנות פוליטית, ולא הגיוני שגם ביבי וגם בוז'י יבטיחו במכירת חיסול את כל מה שחשוב לאזרחי ישראל".

גלאון: "בלי מרצ, אין סיכוי שהרצוג ירכיב את הממשלה"

מנגד, באירוע שבתרבות בחולון, הזהירה יו"ר מרצ זהבה גלאון מפני האפשרות שמפלגתה לא תעבור את אחוז החסימה בבחירות. "קונספציית ההצבעה למפלגה הגדולה היא שקר", הזהירה גלאון.

גלאון, ארכיון (יקירה צדקה)

"זה לא נכון שמה שיקבע את הרכבת הממשלה זו המפלגה הגדולה", טענה גלאון. "אם בוחרי מרצ יצביעו למחנה הציוני ולא למרצ - מרצ לא תהיה בכנסת והגוש יאבד בבת אחת ארבעה מנדטים. בלי מרצ שתמליץ על הרצוג, אין שום סיכוי שהוא יקבל את המנדט להרכיב את הממשלה".

"כדי להביא את המהפך צריך להצביע למפלגה שהכי מגדילה את הגוש - אלקטורלית ואידיאולוגית. אם מרצ לא תהיה בכנסת, במקרה הכי טוב אנחנו נקבל ממשלת אחדות שמתחת למכסה עדיין נוסעת על מנוע ליכוד, ובמקרה היותר גרוע אנחנו נקבל עוד ממשלה עם ביבי".

ארדן, ארכיון (פלאש 90)
השר גלעד ארדן (הליכוד) טען באירוע שבתרבות בתל אביב כי "הציבור חייב לקבל תשובות מכחלון וליברמן על מי הם ימליצו לנשיא". ארדן הביע דאגה מהצהרת גלנט לפיה כחלון ימליץ על הרצוג להרכבת הממשלה. "מי שיצביע לכחלון עלול להביא לממשלת שמאל", הוא אמר.