בכירים ביטחוניים בעבר נגד נתניהו: "מסכן את ביטחון ישראל"

עשרות מבכירי מערכת הביטחון לשעבר תוקפים את התנהלות רה"מ ומאשימים: "נכשלת מול חמאס ומול הגרעין האירני והפכת את ארה"ב לאויב". ראש המוסד לשעבר שביט: "אתה ראש הפירמידה, אתה לא יכול לזרוק את האשמה על אחרים"

6 ימים בלבד לפני הבחירות לכנסת ה-20 כינסה היום (רביעי) תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה מתחו בכירים לשעבר במערכת הביטחון ביקורת חריפה על התנהלותו הביטחונית והמדינית של ראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נתניהו, אתה ראש הפירמידה ולא יכול לזרוק את האשמה על אחרים", הטיח ראש המוסד לשעבר שבתאי שביט בראש הממשלה. "לא אחרים אשמים בכישלון מול חמאס, בנושא הגרעין האירני, לא אחרים הפכו את ארה"ב מבעלת ברית לאויב. אנחנו שואלים אותך - איפה האחריות שלך?".

"הגיע הזמן שתענה לשאלות הקשות או שלא תעמיד את עצמך לבחירות", הוסיף שבתאי. "למה שחררת 1,200 מחבלים אחרי ששנים הטפת נגד זה? ענה לתושבי עוטף עזה שמפחדים לחזור הביתה - איפה הביטחון האישי שהבטחת להם? למה אפשרת למנהרות חמאס להגיע כמעט עד לגני ילדים?".

"הפכת את ארה"ב לאויב" (רויטרס)

"נתניהו, איבדת את הבושה?"

"ראש הממשלה נתניהו - האם איבדת את הבושה?", אמר אלוף (מיל') אמנון רשף, לשעבר מפקד גייסות השריון. "אנחנו דרג ביטחוני מקצועי עם אלפי שנות ניסיון מצטבר. חובתך להקשיב לנו. יש פה בשולחן אנשים שלחמו פנים מול פנים באויב או בקרבות טנקים, שהובילו את כוחות הלוחמה בטרור של ישראל ואת השירותים החשאיים שלך".

"אנחנו כאן היום בכדי להתריע לפני המלחמה הבאה - שתבוא", האשים אריה פלמן, לשעבר ממלא מקום ראש השב"כ. "מה תגיד לחיילים בחזית, למשפחות בעורף? עוד נאומים, עוד איומים, עוד הסתה? אי אפשר לדבר רק על צבא מבלי לתרגם את ההישגים הצבאיים להישגים מדיניים. צה"ל יידע להגן על כל גבול שנקבע. מבחינתי להגיע לפה היום שווה לצו 8 למען ביטחון ישראל".

מר נתניהו, נאומים ללא מעשים לא מביאים ביטחון", אמר תת אלוף (מיל') גיורא ענבר, לשעבר מפקד סיירת גולני וחטיבת גבעתי. "אם כשלת במשימה הבסיסית של לספק ביטחון אמיתי מול חמאס ואירן אז שלפחות יהיה לך את היושר להודות בכך. הציבור לא מאמין שנתניהו הביא או יביא ביטחון, אז למה שנצביע לך אם כשלת בדבר הבסיסי ביותר שהבטחת?".