סקר חדשות 2: 25 מנדטים להרצוג, 21 לנתניהו

שבוע לבחירות 2015 - המחנה הציוני מגדיל את הפער מול הליכוד. הרשימה המשותפת והבית היהודי עם 13 מנדטים, יש עתיד עם 12, כולנו עם 8, ש"ס עם 7, ליברמן ויהדות התורה 6, מרצ נחלשת ל-5 ויחד של אלי ישי עם 4. כל התוצאות בפנים

שבוע לפני שאזרחי ישראל ילכו לקלפיות, מציג סקר חדשות 2 פער הולך וגדל בין המחנה הציוני לליכוד: סקר של מכון מדגם, מינה צמח ומנו גבע בשיתוף עם iPanel וסטט-נט מראה שהרצוג ולבני מקבלים 25 מנדטים לעומת 21 לנתניהו. אלא שבעוד שלאחרון יש קואליציה אפשרית, המצב לגבי הרצוג אינו ברור לפי שעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הסקר, הרשימה המשותפת עדיין עם 13 מנדטים וכך גם הבית היהודי שמתחזקת במנדט. יש עתיד של יאיר לפיד נשארת על 12 מנדטים וכולנו של משה כחלון עם 8 מנדטים, כפי שהיה גם בסקר הקודם. ש"ס מתחזקת במנדט ל-7.

אביגדור ליברמן וישראל ביתנו נשארים עם 6 מנדטים וכך גם יהדות התורה. מרצ נחלשת במנדט ל-5 ויחד של אלי ישי עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים - כמו בסקר הקודם.

שאלת ההתאמה לתפקיד ראש הממשלה: נתניהו מקבל לפי הסקר 49 אחוזים - בעלייה של 2% בהשוואה לסקר הקודם - ויצחק (בוז'י) הרצוג זוכה לתמיכה של 36% - 8% יותר מבסקר הקודם.

עד כמה בטוחים הנשאלים שאכן יצביעו בעוד שבוע לאותה מפלגה שציינו בסקר?

67% מהנשאלים שהשיבו שיצביעו למחנה הציוני - בטוחים שיעשו זאת בעוד שבוע . בליכוד - 78% בטוחים לגמרי בבחירתם. רק 51% מאלו שהשיבו שיצביעו לבית היהודי בטוחים שיצביעו כך גם ביום הבחירות. ברשימה המשותפת - מדובר על 93%. ביש עתיד - 61% בטוחים בבחירה. 30% מאלו שהשיבו שיצביעו לכולנו של משה כחלון בטוחים שיעשו זאת גם בעוד שבוע.

ממצביעי ש"ס - 75% בטוחים שיצביעו למפלגתו של דרעי בקלפי. לא פחות מ-91% מאלו שאמרו לנו שיצביעו לליברמן - בטוחים שיצביעו לו גם בהמשך. גם ביהדות התורה בטוחים מאוד - 93% מהנשאלים בטוחים בהצבעה שלהם. מרצ - 86%.

בסקר השתתפו 1,003 מרואיינים המהווים מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה הבוגרת בישראל בגילאי 18+. טעות הדגימה המירבית +-3%.