הרב אברג'ל: "מרן אמר כפו עלי, איימו עלי"

על רקע האיומים לפרסם קלטת של הרב יוסף ז"ל, שבה נטען כי הוא מאשר לאלי ישי להקים מפלגה, מספר אחד הרבנים התומכים בישי על דברים ששמע מהרב. בכנס בנתיבות טען הרב אברג'ל כי הרב עובדיה אמר שהכריחו אותו להחזיר את דרעי להנהגת ש"ס: "נאלצתי לעשות מהלך שהוא על אפי וחמתי, הנאמן הוא אלי ישי"

סערת הקלטות בש"ס: הרב יורם אברג'ל, מהרבנים שהעבירו את תמיכתם למפלגתו של אלי ישי ומי שכבר הודה כי נחשף לקלטת בה מאשר לפי הטענות הרב עובדיה לישי להקים מפלגה מצטט דברים ששמע מהרב יוסף ז"ל בעבר. לדבריו, הרב המנוח נשמע כמי שלא רצה להחזיר את דרעי להנהגה והדבר נכפה עליו בערוב ימיו, תוך ניצול מצבו המידרדר: "אפילו לכתוב אני כבר לא יכול", ציטט אברג'ל את יוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרב אברג'ל נאם בכנס של מפלגת "יחד" בנתיבות ואמר למאות התומכים: "מרן בשנה האחרונה עבר תהפוכות לא קלות. מרן אמר באחד מהשיעורים המזעזעים ששמענו פעם 'תדונו אותי לכף זכות, לא עשיתי שום דבר מעצמי. כפו אותי לחצו עליי איימו עליי קצת, שיפרשו שיעשו כך או כך, ואני זקן אפילו לכתוב לא יכול'".

לטענתו, הרב עובדיה אמר כי המינוי מחדש של דרעי להנהגת ש"ס ערב בחירות 2013 נעשה בניגוד לרצונו: ״נאלצתי לעשות מהלך שהוא על אפי ועל חמתי, אבל עדיין אני אוחז שהאיש שהוא בכל ביתי נאמן הוא זה רבי אליהו ישי".

הרב יורם אברג'ל | ארכיון (Mendy Hechtman/Flash90)

אלי ישי: "אם אחשוף כל מה שבידי ש"ס לא תעבור את אחוז החסימה"

בסוף נאומו טען הרב אברג'ל בפני תומכי ישי כי הקמת המפלגה מהווה נחת עבר הרב עובדיה: "היום מרן בשמים יושב ושמח על הדבר החדש שנעשה על ההפתעה הגדולה הזאת שהעם התאחד והעם בחר בו". כל מי שניתנה לו זכות הבחירה יעניק את השמחה למרן, כמו שהוא ביקש בערוב ימיו".

בשבוע שעבר פורסם בחדשות 2 על קיומה של קלטת נוספת של הרב עובדיה יוסף. מקורביו של יו"ר ש"ס לשעבר ישי טענו כי הגיעה לידיהם קלטת שבה נראה הרב עובדיה יוסף ז"ל במיטתו בבית החולים, שבועות אחדים לפני שהלך לעולמו, כשהוא מאשר לישי להקים מפלגה חדשה.

התמונות העולות מהקלטת קשות - כך לטענת מקורבי ישי, שכן הרב נראה שם מחובר לצינורות ובמצב בריאותי קשה - אם כי עדיין היה בהכרה מלאה ובהבנה ברורה של המציאות כשהוקלט ואמר את הדברים.

בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" אמר בסוף השבוע האחרון אלי ישי בעצמו כי יש הוא יודע דברים על ש"ס, שאם הוא יחשוף אותם "המפלגה לא תעבור את אחוז החסימה".