גלנט: "מערכה נוספת תתחולל ברצועת עזה בתקופת הממשלה הבאה"

בכיר מפלגת "כולנו" תקף את מדיניות הממשלה במהלך מבצע צוק איתן. "תמכתי בצה"ל לאורך כל המבצע. כאשר ראיתי את התוצאות הבנתי שהמצב לא טוב", טען גלנט. "ישראל הסכימה ל-30 מנהרות שהובילו לגני ילדים"

"מערכה נוספת בעזה". גלנט (גילי יערי/ Flash90)

אלוף במיל' יואב גלנט, מועמד מפלגת "כולנו", טען באירוע "שבתרבות" שהתקיים היום (שבת) בבאר שבע כי ישראל עומדת בפני מבצע נוסף ברצועת עזה. "סביר שבתקופת הממשלה הבאה תתחולל מערכה נוספת בעזה", אמר גלנט. עוד הוסיף מפקד פיקוד דרום לשעבר: "מדינת ישראל הסכימה לשלושים מנהרות שמובילות לגן ילדים ועליי זה לא מקובל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גלנט גם הגיב לסרטון הליכוד בו נטען כי ממשלתו של נתניהו ניצחה את ארגון חמאס במבצע "צוק איתן" ותקף את התנהלות הממשלה במהלך המבצע. "מי הציבור ירצה שינהל את הלחימה? מי שהוכיח שהוא יודע לנצח או המהססים, חסרי התעוזה וחסרי המנהיגות", ציין גלנט.

"במלחמה צריך לנצח", הדגיש חבר "כולנו". "אני לא מוכן לחיות עם תיקו. אצלי המערכה הבאה בעזה תהיה קצרה בהרבה ואיכותית בתוצאותיה. החמאס הם לא הצבא האדום כמו שסיפרו לכם".

המדינה הסכימה למנהרות. ארכיון (דו"צ)

"קורא ליעלון לעימות"

"בחירות הם התחקיר ברמה הלאומית", הוסיף גלנט. "תמכתי בצה"ל לאורך כל המבצע. כאשר ראיתי את תוצאות צוק איתן הבנתי שהמצב לא טוב. זורים חול בעיני הציבור. אומרים או שנעשה את המהלך הכושל שעשינו או שנכבוש את רצועת עזה. זה פשוט לא נכון. בעופרת יצוקה ראינו שזה נכון. בין שני המצבים הקיצוניים שמציירים, יש מצבי ביניים. הם דורשים מנהיגות ויוזמה".

מלבד המתקפה נגד הממשלה, קרא גלנט לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון לעימות. "אני קורא לשר הביטחון בוגי לעימות ישיר ופרונטאלי בנושאי ביטחון בשבוע הקרוב לעיני עם ישראל", אמר.