כחלון: תיק האוצר - לא תנאי לכניסתנו לממשלה

יו"ר מפלגת כולנו הדגיש בריאיון ל"אולפן שישי" כי מפלגתו מתנגדת למדינה דו לאומית, וכי לא יישב בממשלה עם מפלגות לא ציוניות. כחלון סירב להצהיר שלא יישב עם נתניהו, אך שיגר לעברו עקיצה: "לא היה קורה אסון אם היה נוסע לנאום ב-18 בחודש "

מתגמש בדרך לממשלה? יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון אמר הערב (שישי) בריאיון ל"אולפן שישי" כי תיק האוצר לא יהווה תנאי לכניסת מפלגתו לממשלה. "נשיג מספיק מנדטים ולכן נקבל את התיק", אמר. בריאיון הציב כחלון מכשול בפני ממשלת שמאל, והצהיר כי לא יישב יחד עם הרשימה המשותפת באותה ממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"תיק האוצר לא יהיה תנאי כי אנחנו צריכים להיות בממשלה כדי לפתור את משבר הדיור, יש פה מצב חירום", הסביר כחלון. "בצניעות, אני אהיה שר האוצר של מדינת ישראל כי רק משם אפשר לפתור את הבעיות האלה".

על הטענה כי כחלון נמצא כעת במגעים עם מפלגת הבית היהודי ועם יש עתיד ענה כי "אין משא ומתן עם אף אחד, יש משא ומתן עם הציבור. אין לי עדיפות לא' או ב', אני אומר את זה בקולי". לצד הביקורת החריפה על מדיניות נתניהו בתחום הדיור, כחלון סירב להצהיר כי לא יישב איתו בממשלה: "אלך עם מי שיקיים את האג'נדה שלי".

נתניהו בקונגרס, השבוע (רויטרס)

"אני בכל זאת איש המחנה הלאומי"

יו"ר כולנו התייחס בדבריו גם לנאום השנוי במחלוקת של נתניהו בקונגרס האמריקני. "לא היה קורה אסון אם נתניהו היה נוסע לנאום ב-18 בחודש - אבל ברגע שהוא החליט, אנחנו איחלנו לו הצלחה". כחלון התייחס גם לנושא המדיני ואמר כי "נתנגד למדינה דו לאומית, ונתמוך בהסכם".

כחלון אמנם הכחיש מגעים ובריתות עם מפלגות אחרות, אך ציין כי לא יישב בממשלה עם מפלגות לא ציוניות. ביחס לרשימה המשותפת אמר "יהיה לי מאד קשה לשבת איתם, אני אומר את זה בצורה הכי גלויה. אני בכל זאת איש המחנה הלאומי". עוד הוא הוסיף: "מה שקורה במדינה זה פחות מעניין אותם ולכן מקומי לא יהיה איתם".