דרעי: "רוצים שנתניהו יהיה רה"מ"

ש"ס מכריזה רשמית כי תמליץ לנשיא להטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה. בכנס של התנועה אמר היו"ר דרעי: "ביבי, אנחנו איתך, אבל תהיה ביבי בגין ולא ביבי לפיד". הוא תקף את יו"ר יש עתיד: "לא ניתן לך לפגוע שוב בשכבות החלשות"

יושב ראש ש"ס, אריה דרעי, הכריז אמש (שלישי) כי בכוונת מפלגתו להמליץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו להרכיב את הקואליציה הבאה לאחר הבחירות שיתקיימו בעוד שבועיים. את הצהרתו אמר דרעי מול קהל של אלפי פעילי ש"ס בהיכל "נוקיה" בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו רוצים שנתניהו יהיה ראש הממשלה", אמר דרעי בכנס שנערך ביד אליהו. "נתניהו מייצג בארצות הברית את עם ישראל מול המן הרשע. אבל איפה הליכוד של מנחם בגין? עשור שהליכוד מעדיף את משפחת לפיד".

במהלך האירוע התייחס דרעי לדברים שאמר לפיד במהלך העימות שנערך בשבוע שעבר בחדשות 2 לפיהם "דרעי הוא עבריין מורשע שיש לשקמו". דרעי שב ותקף את יו"ר מפלגת יש עתיד: "לפיד, אתה תשקם אותי?", תהה יו"ר ש"ס. "מאיפה הגזענות הזו? תראה איזה ציבור יש לנו! לא ניתן לך לפגוע שוב בשכבות החלשות אחרי שנכשלת".

הכיסא הריק של מר"ן, הערב

דרעי צפוי לדרוש מנתניהו הקמת ממשלת אחדות

לפני כשלושה שבועות אותתו במפלגה החרדית לנתניהו כי בכוונתם להמליץ עליו כמועמדם לראשות הממשלה הבאה. בשבועות האחרונים עשו במפלגת ש"ס צעדים מתקדמים לעבר נתניהו, אולם הבהירו כי תמיכה מצדם תגיע עם מספר סייגים, כדוגמת התנאים החברתיים של דרעי, בהם גם הדרישה להעלאת שכר המינימום.

תנאי נוסף ומשמעותי יותר שצפויים להציג בש"ס הוא הדרישה להקמת ממשלת אחדות. ציבור הבוחרים של ש"ס ידוע בדעותיו הימניות, שבהיבטים מסוימים נחשבות לקיצוניות מאלו של בוחרי הבית היהודי. לצד החשש בש"ס לדמם מנדטים לנתניהו, מסתמן הפרס הגדול מבחינתם, הכולל את השלכת לפיד ובנט אל שורות האופוזיציה. מהלך שנראה כאפשרי במתכונת של ממשלת אחדות.