דרעי ללפיד: "אתה גזען, הרי היינו פעם חברים"

יו"ר ש"ס אריה דרעי לא שכח להוציא את השד העדתי בעימות בין ראשי המפלגות. אחרי שלפיד אמר לדרעי שהוא "עבריין שצריך לשקם", הוא האשים את לפיד בגזענות: "אם היו קוראים לי אריה אולמרט לא היית קורא לי עבריין מורשע כל הזמן. לפני שנכנסת לפוליטיקה היינו חברים"

אחד משיאי העימות הערב (חמישי) בין שמונה ראשי המפלגות היה העימות בין יו"ר ש"ס אריה דרעי ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד. האחרון הטיח בדרעי שהוא עבריין מורשע - ודרעי לא נשאר חייב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתה עבריין מורשע ואני חושב שצריך לשקם אותך", אמר לפיד לדרעי. "אל תחזור לפוליטיקה". דרעי השיב כי בסוגיה הזו יכריע הציבור, לא לפיד. "אתה לא תמנע מהציבור להחזיר אותי לפוליטיקה", אמר דרעי.

הטונים נשארו גבוהים לכל אורך הדיון הזה. "שנתיים שאתה הולך על הראש שלי בנושא של המורשע", אמר דרעי ללפיד, ושלף את השד העדתי מהבקבוק. "אם היו קוראים לי אריה אולמרט, לא היית מעז לעשות את זה. בגלל שקוראים לי אריה מכלוף דרעי. מאיפה נובעת הגזענות הזו? לפני שרצת לפוליטיקה היינו יושבים יחד בבתי קפה, היינו חברים".

לפיד ניסה להסביר את צעדי השוויון בנטל שהחל לקדם בקדנציה האחרונה. "אין פה שום שנאה", אמר. "החרדים צריכים להתגייס כמו כולנו ולעבוד כמו כולנו כדי שחלק מהאוכלוסייה לא יצטרך לממן חלק אחר ממנה. עשינו מה שרצינו למען השוויון בנטל ויש פה מהפך גדול ביחסים בין חילונים לחרדים".

השורה התחתונה אחרי הריב הזה נאמרה בפירוש על ידי יו"ר ש"ס, ובוודאי תעניין את נתניהו והרצוג, כשדרעי אמר בפירוש: "אנחנו לא נוכל לשבת ביחד (בקואליציה)".