"להסתכל בעיניים ולשקר זה נמוך"

טעימה ראשונה מעימות 2015: ה"אחים" לשעבר לפיד ובנט התעמתו באולפן על מה שהביא לקרע ביניהם. לפיד: "ההתנחלויות המבודדות סוחטות כספים". בנט: "שקר וכזב". דרעי וישי התעמתו על מי משיך דרכו של הרב עובדיה

פחות משלושה שבועות לפני הבחירות לכנסת ה-20 ולראשונה אי פעם בישראל התייצבו 8 ראשי מפלגות לעימות פוליטי מול המצלמות. נפתלי בנט, יאיר לפיד, איימן עודה, משה כחלון, אריה דרעי, אביגדור ליברמן, זהבה גלאון ואלי ישי התייצבו באולפן חדשות 2 כדי לענות בצורה ישירה על השאלות המהותיות ביותר, וגם כדי להתעמת זה עם זה. רגע לפני העימות המלא - הנה טעימה קטנה מכמה רגעים בולטים. העימות המלא ישודר בשעה 20:45 מיד לאחר המהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגש בין מי שעמדו בראש "ברית האחים" מול נתניהו והפכו בימיה האחרונים של הממשלה ליריבים מרים חשף את הפער האידיאולוגי בין השניים. "ההתנחלויות המבודדות סוחטות את הכספים מאזרחי ישראל ואני צריך את זה להורדת יוקר המחיה", טען יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד. "יאיר אחי, זה שקר וכזב", הטיח בו יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט בתגובה. "זה שאתה עושה עם הגבות לא הופך את זה לנכון, אחי. להסתכל בעיניים ולשקר זה כל כך נמוך".

מפגש מסקרן נוסף נערך בין יושב ראש ש"ס אריה דרעי לבין יושב ראש יחד אלי ישי. "קרה כאן דבר מאוד מצער שעד עכשיו לא התגברנו עליו", אמר דרעי. "מרן נפטר ולכן הוא (ישי) העז לעשות את מה שהוא עשה. מרן מתבייש בזה שמנסים להרוס לו את מפעל החיים". ישי לא נשאר חייב מול ההאשמות: "זה לא מה שלימד אותנו מרן. בסגנון כזה לא היינו מדברים מול הרב עובדיה יוסף".

כך יתנהל העימות 

את המשדר המיוחד מנחה יונית לוי, שהציגה בפני המועמדים את החוקים לדיון רב-המשתתפים: תחילה יקבל כל אחד מהם דקה, ללא הפרעה, להצהרת פתיחה. המועמדים יקבלו התראה 10 שניות לקראת סוף הזמן החוקי, באמצעות צפצוף שיסמן להם כי עליהם לסיים. מי שלא יעמוד בזמן שיוקצב לו - יופסק. 

(חדשות 2)

משם יעברו הנציגים לשלב העימותים הישירים: ראשי המפלגות יעמדו זה מול זה, ראש בראש ויענו על השאלות והנושאים החשובים העומדים על סדר היום בבחירות. דרעי מול ישי, קרב "אחים" בין לפיד לבנט, או עימות בין ליברמן לאיימן עודה - כל האפשרויות נותרו פתוחות לקראת העימות.

לבסוף, יקבלו הפוליטיקאים הזדמנות אחרונה להצהרות סיכום לצופים שבעוד פחות משלושה שבועות יעשו את דרכם אל הקלפי. אנחנו כאן בחדשות 2 מתחייבים להיות הוגנים, ולאפשר למתמודדים להביע את עמדתם כל עוד תהיה ראויה ולא מתלהמת.