"ביבי שכח לשמור על הבתים של כולנו"

בקיץ 2011 היו סתיו שפיר ואיציק שמולי ממובילי המחאה החברתית שסחפה את המדינה. היום, יותר משלוש שנים לאחר מכן, שבו השניים למקום שהפך לסמל המחאה – שדרות רוטשילד – הפעם כחברי כנסת, ומתחו ביקורת חריפה על מדיניותו של ראש הממשלה נתניהו, רגע לפני פרסום דוח מבקר המדינה על משבר הדיור

יותר משלוש שנים אחרי המחאה שהסעירה את המדינה ושעות ספורות לפני פרסום דוח המבקר על משבר הדיור, חזרו אחר הצהריים (רביעי) חברי הכנסת סתיו שפיר ואיציק שמולי (המחנה הציוני) למקום שהזניק אותם לתודעה הציבורית - ולמעשה סלל את דרכם לפוליטיקה. השניים כינסו מסיבת עיתונאים בשדרות רוטשילד בתל אביב ובה מתחו ביקורת חריפה על מדיניותו של ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביבי כל כך עסוק בבתים שלו שהוא שכח לשמור על הבתים של כולנו", אמרה שפיר, שהייתה ממובילות המחאה החברתית בקיץ 2011. "הרפורמה הראשונה בדרך לפתרון הדיור היא להחליף את נתניהו. לפני שלוש שנים ביבי עשה הכל כדי לפנות אותנו מהאוהלים ובלי לפתור את הבעיה".

לדברים הצטרף גם ח"כ איציק שמולי, שכיהן בזמן המחאה החברתית כיושב ראש התאחדות הסטודנטים. "דוח המבקר אומר ש-6 שנים נתניהו הוא ראש ממשלה שהיה ער למשבר הדיור ופשוט לא עשה כמעט כלום כדי לעצור אותו", אמר. "אם יש כתב אישום אמיתי שצריך להיות מוגש נגד נתניהו הוא על המחדל הזה, ולא רק על נרות ובקבוקים".

"השותף המרכזי לכישלון הוא לפיד, שרץ להצטלם באתרי בנייה כדי להאשים את כל העולם", הוסיף שמולי. "אכלו לי שתו לי זו לא מנהיגות ולא מדיניות. המחשבה שמה שלא עשה עם 19 מנדטים הוא יעשה עם 10 היא פשוט מופרכת".