נתניהו: "לא תקום ממשלת אחדות"

ראש הממשלה נתניהו שב ומבהיר כי אין בכוונתו להקים ממשלת אחדות יחד עם המחנה הציוני לאחר הבחירות. "תהום אידיאולוגית עמוקה פעורה בנינו", אמר. הוא התייחס להתחממות היחסים עם הבית היהודי: "הם השותפים הטבעיים שלנו"

בדרך לקונגרס, נתניהו (חדשות 2)

שלושה שבועות לפני הבחירות - והקרע בין השמאל לימין נמשך: אמש (שלישי) הכחיש שוב ראש הממשלה בנימין נתניהו את הדיווחים במספר כלי תקשורת על ממשלת אחדות עם "המחנה הציוני" לאחר הבחירות. בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו שב נתניהו והדגיש כי "לא תוקם ממשלת אחדות ביני ובין ציפי ובוז'י. זה לא יקרה, מפני שתהום אידיאולוגית עמוקה פעורה ביני לבינם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו ציין כי הפערים נובעים מהעמדות המדיניות השונות: "אני בעד שמירה על ירושלים מאוחדת תחת ריבונות ישראלית, הם נגד. אני נגד ויתור על שטחי יהודה ושומרון, הם בעד". אתמול פורסם סקר חדשות 2, המעניק יתרון קל למחנה הציוני (24 מנדטים) על פני הליכוד (22 מנדטים).

נתניהו הוסיף כי הבית היהודי תהיה חברה בכל ממשלה שיקים, אם ייבחר: "ברצוני להקים ממשלה לאומית רחבה, שתמשיך לעמוד איתנה וחזקה, יחד עם השותפות הטבעיות שלנו ובראשן 'הבית היהודי' - ממשלה שתמשיך לעמוד איתן על האינטרסים הביטחוניים של ישראל מול כל אויבינו"

בנט מצטרף לנסיעה לקונגרס: "משימה לאומית"

עדות נוספת להתחממות ביחסים בין הליכוד לבית היהודי סיפק אמש נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, שהחליט במפתיע להצטרף לנסיעתו מעוררת המחלוקת של ראש הממשלה נתניהו לארה"ב, שם הוא צפוי לנאום בקונגרס. בנט קרא גם לראשי יתר המפלגות לפעול כמוהו: "זו משימה לאומית".

"אנחנו נמצאים בעיצומו של אירוע מדאיג", הדגיש שר הכלכלה בסרטון שהעלה לרשת, "בשעות האחרונות התבשרנו כי שאירן והמעצמות מצויות על סף הסכם שיכשיר רשמית את הפיכתה של אירן למדינה סף גרעינית. הסכם כזה יבשר עידן של מזרח תיכון חדש ואפל".

בנט הוסיף: "אנחנו בדקה ה-90. עלינו לעשות הכל על מנת למנוע חתימה על הסכם כזה במצב כזה אין קואליציה ואין אופוזיציה. נשק גרעיני לא יבחין בין ימין לשמאל, על כולנו להתייצב מאחורי רה"מ בנסיעתו הקרובה לארה"ב. אני קורא לראש האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג ולכל ראשי המפלגות להודיע על הצטרפותם לשליחות חיונית זאת בארצות הברית וגם בכוונתי לעשות זאת. עכשיו הזמן להתאחד".

עקיצה לנתניהו, קרי (רויטרס)

מוקדם יותר היום שיגר מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי עקיצה לעבר ראש הממשלה נתניהו, כשטען במהלך שימוע בסנט כי המתנגדים להסכם אינם מכירים את פרטי השיחות. "כל מי שמתרוצץ ומתלהם וטוען כי הוא לא אוהב את העסקה כלל לא יודע מה העסקה, עדיין אין עסקה בכלל", טען קרי. הוא הוסיף כי המדיניות האמריקנית היא שאירן לא תשיג נשק גרעיני.