לקראת דוח המבקר על משבר הדיור: יעלון נגד לפיד

בכנס המכינות הקדם צבאיות בנגב תקף שר הביטחון את משרד האוצר והשר לשעבר לפיד על כך ש"תקע" את העברת המחנות הצבאיים לדרום, ובכך מנע הקמת עשרות אלפי יחידור דיור חדשות. הדוח המיוחד של מבקר המדינה יפורסם מחר, והמערכת הפוליטית בלחץ

דוח מבקר המדינה שיפורסם מחר (רביעי) בנושא משבר הדיור הכניס את המערכת הפוליטית לכוננות גבוהה. בליכוד כבר מתחילים להיערך ומפנים אצבע מאשימה כלפי שר האוצר לשעבר ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בכנס המכינות הקדם צבאיות של הציונות הדתית במכינת עצם ביישוב נווה, שיזמה סגנית השר ח"כ ציפי חוטובלי, תקף שר הביטחון משה (בוגי) יעלון את לפיד. "הצעתי לפנות מחנות צבאיים מחיפה ועד אשדוד", אמר יעלון. "מדובר בעשרות אלפי יחידות דיור. ומי התנגד? האוצר".

יעלון מתח ביקורת על הסחבת שהייתה לטענתו במשרד האוצר בנוגע להעברת מתחם התעשייה הצבאית ברמת השרון. "בואו נקבל החלטה כבר, שנה זה התעכב", אמר. "למרות החלטת הקבינט, האוצר לא העביר את הכסף. תע"ש זה עשרות אלפי יחידות דיור באזור נחשב. אבל בשביל להתחיל את זה צריך לתת לי מיליארד בשביל להתחיל לבנות מחנה בפריפריה".

"לפיד קיבל את ההובלה ולא סיפק את הסחורה"

אתמול תקף גם יו"ר כולנו משה כחלון את לפיד, והאשים כי הוא האחראי למשבר הדיור. אחרי שלפיד זלזל בתכנית שהציג כחלון ("אין לנו חמש שנים עד שהיא תתממש"), יו"ר כולנו לא נשאר חייב. "לפיד קיבל הכל - גם 19 מנדטים, גם את משרד האוצר וגם את ראשות קבינט הדיור. זה היה בידיים שלו", כתב כחלון בדף הפייסבוק שלו. "נתניהו טעה כשנתן לפוליטיקאי חסר ניסיון את הטיפול במשבר לאומי. זה היה הימור מסוכן שכולנו משלמים עליו".

כחלון אמר כי "לפיד קיבל את ההובלה ולא סיפק את הסחורה. מחירי הדיור עלו בתקופתו ב-17%, שהם קנס של 160 אלף שקל לכל זוג צעיר. לפיד סיפק אפס פתרונות ורק כותרות בעיתון. מדובר בפספוס בקנה מידה היסטורי. ללפיד אסור לחזור לאוצר. אי אפשר לתת הזדמנות שנייה ולהמר פעם נוספת על תכניות פיקטיביות".