עמוס ידלין : "הקונגרס לא יכול לעצור את אירן"

מועמד המחנה הציוני לתפקיד שר הביטחון עמוס ידלין תקף בריאיון ל"פגוש את העיתונות" את ראש הממשלה נתניהו על נסיעתו לנאום בקונגרס בארצות הברית. "הקרע הזה גורם נזק לעצירת אירן גרעינית"

מועמד המחנה הציוני לתפקיד שר הביטחון עמוס ידלין תקף הערב (שבת) בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" את ראש הממשלה בנימין נתניהו על נסיעתו לנאום בקונגרס האמריקני. "הקונגרס לא יעצור אירן", אמר, והוסיף כי "נתניהו קיבל ציון נכשל בביטחון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הקרע בין ארצות הברית לישראל גורם נזק לעצירת אירן גרעינית", המשיך ידלין, ובהתייחסו לפרסום שלפיו ארצות הברית הפסיקה לעדכן את ישראל בפרטי המשא ומתן עם אירן מחשש להדלפה, הדגיש כי "יכול להיות שארה"ב לא מדווחת על פרטי מודיעין נוספים פרט לפרטי המשא ומתן".

ידלין נשאל בנוסף על התכנית המדינית של המחנה הציוני. אנחנו לא בטוחים שיש פרטנר, אבל זו חובתה של מדינת ישראל לחפש את הדרך להסדר, זו חובתנו לטובת ישראל ולא לטובת הפלסטינים", אמר. "אנחנו בעד שתי מדינות לשני עמים, אך לא נוותר על ירושלים כבירת ישראל". ידלין סירב לפרט מה יהיה דינן של שכונות מזרח ירושלים. "אנחנו לא הולכים לקבל את התנאים של הפלסטינים אלא לעשות את מה שטוב לישראל."

על דוח המבקר אמר ידלין כי "עסקו בזה מספיק". עם זאת אמר כי "בן גוריון גר בצריף ומנחם בגין גר בדירה. זה הרף המוסרי שאנחנו מצפים לו".

יו"ר מרצ זהבה גלאון תקפה את המצע שהציג ידלין. "זו לא אלטרנטיבה לנתניהו אלא חזרה על אותן סיסמאות", אמרה. "השמאל מאס במנהיגים שיסבירו למה הדברים לא יעבדו ומחפש אומץ אמיתי".