השר ליברמן: "כשבגין השמיד את הכור בעירק לא היו נאומים"

בריאיון לאולפן שישי רמז יושב ראש ישראל ביתנו כי ישראל תחת הנהגת נתניהו אינה מסוגלת להתמודד עם האיום האירני. "את חמאס אנחנו לא מצליחים לחסל ועם התכנית האירנית נתמודד?", תהה. "כשבגין פעל לא היה פולמוס וגם לא היה כור בסוף"

שר החוץ אביגדור ליברמן מתח הערב (שישי) ביקורת מרומזת על נאומו הצפוי של ראש הממשלה נתניהו בקונגרס האמריקני. בריאיון לאולפן שישי בחדשות 2 אמר ליברמן: "כשבגין החליט להשמיד את הכור העירקי לא היו נאומים ולא הייתה התכתשות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אז לא היה פולמוס, לא ציבורי ולא פוליטי, וגם לא היו הדלפות - אבל כור לא היה בסוף", הוסיף יו"ר ישראל ביתנו. כמו ראש הממשלה, גם ליברמן הביע ספק ביכולתו של הסכם עם אירן למנוע את התחמשותה הגרעינית, והדגיש כי האחריות בנושא מוטלת על ישראל.

"אנחנו צריכים לקבל החלטות ואי אפשר להפיל את זה על אף אחד, עם כל הערכתי לארצות הברית", אמר, "צריך לנהוג בנחישות ולא כל הזמן ליילל". השר ליברמן אף מתח ביקורת על תוצאות מבצע צוק איתן. "את חמאס אנחנו לא מסוגלים לחסל ועם התכנית האירנית נתמודד?".

במהלך הריאיון התייחס גם ליברמן בקצרה לדוח המבקר על מעון ראש הממשלה ולהתפתחויות בפרשה. "אני מאחל לראש הממשלה ולרעייתו שייצאו זכים כשלג", אמר. "אני מקווה שלא תיפתח חקירה נגד ראש הממשלה. במקרה שלי אין בחירות בלי חקירות. אין לי ספק שכל החקירה נועדה לכך ששבוע לפני הבחירות המשטרה תוציא הודעה דרמטית".