משה כחלון: "סירבתי להיפגש עם הרצוג ונתניהו"

יו"ר מפלגת כולנו הכחיש את הדיווחים על מגעים עם ראשי הליכוד והמחנה הציוני. השר לשעבר הבהיר כי לא יביע תמיכה באף מועמד "עד שיסכימו לאמץ באופן מלא ובלתי מסויג את התכנית הכלכלית של 'כולנו'"

דורש את אימוץ התכנית הכלכלית. כחלון (פלאש 90 בן קלמר)

על מי ימליץ כחלון בפני הנשיא? השר לשעבר ויו"ר מפלגת "כולנו" הבהיר הבוקר (חמישי) כי טרם החליט בנושא - ואף דחה פניות להיפגש עם ראשי הליכוד והמחנה הציוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במפלגה הדגישו כי כחלון "סירב בשבוע האחרון לפניות לקיומן של פגישות עם יו"ר העבודה יצחק הרצוג ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו". כפי שאמר כחלון גם בריאיון הסלפי שלו לחדשות 2 בתחילת השבוע, התנאי שלו לתמיכה הוא אימוץ התכנית הכלכלית של מפלגת "כולנו".

"לא התקיימו ולא יתקיימו כל מגעים עם ראשי המפלגות עד שאלה יודיעו כי הם יסכימו לאמץ באופן מלא ובלתי מסויג את התכנית הכלכלית אותה הציגה 'כולנו' לחילוץ המשק", הוסיפו במפלגה. עוד טענו אנשיו של כחלון כי "ממשלת ביבי-לבני-לפיד-בנט" יצרה קטסטרופה חברתית-כלכלית, שמחייבת את אימוץ תכנית המפלגה.

במקביל, הפיצה המפלגה סרטון חדש בשם "אראלה מהבנק", שעוסק במצוקה הכלכלית של אזרחי ישראל. "גם אתם קיוויתם לקבל יום אחד טלפון מאראלה? חלמתם על הרגע? אז נעים מאוד להכיר - אראלה מהבנק. אראלה האמיתית שאזרחי ישראל מפחדים לקבל ממנה טלפון. לצערנו, הסיכוי שיקבלו שיחה מאראלה מהבנק הוא סיכוי אמיתי ומוחשי. זאת המציאות היומיומית של אזרחי מדינת ישראל. פחד מהטלפון הבא, חוסר תקווה וייאוש".

כחלון: דחיתי הצעות מאוד נוחות

בריאיון הסלפי לכתבנו עמית סגל דחה כחלון את טענות הח"כית הפורשת פאינה קירשנבאום, לפיהן נרקם דיל בינו לבין ליברמן ולפיד על הקמת גוש מרכז גדול בראשות ליברמן: "לא מכיר אף דיל, לא היה ולא נברא. מפלגת 'כולנו' קמה כדי לעשות דיל אחד עם הציבור - להוריד לו את מחירי הדיור, המזון, יוקר המחייה ולצמצם פערים חברתיים במדינה".

כחלון הבהיר כי לא הקים מפלגה כדי לעשות דילים, אלא כדי לקיים דברים שחשובים לו ולחברי סיעתו. "את זה אנחנו רוצים לעשות ממשרד האוצר - כי רק משם אפשר להשפיע בנושאים האלה. אני מייחל ליום הזה שנתניהו והרצוג יאמצו קווים חברתיים-כלכליים אמיתיים לטובת האזרחים של המדינה. אנחנו נדע להבחין מי מחויב לציבור - ומי לטייקונים, מי לאזרחים - ומי לבעלי ההון".

לדבריו, "ההחלטה תיפול כשאדע עם מי אוכל לעבוד כשר אוצר ולרתום אותו יחד איתי למאבקים עד הניצחון של משבר הדיור, יוקר המחייה ושל צמצום הפערים החברתיים".

יו"ר כולנו סיפר כי החליט לרוץ עד הסוף עם מפלגתו החדשה - ולא לחבור למפלגות אחרות שהציעו לו מיני הצעות. "היו הצעות מאוד נוחות, יכולתי לקבל את תיק האוצר, יכולנו לקבל תיקים, לא לעבוד קשה ולרוץ בכל הארץ", אמר. "לצערי, בעלי הברית שהיו אמורים להיות איתנו לא מדברים על הנושאים אלה".