ראש הממשלה נתניהו: "מסע תקשורתי כביר מופנה נגדנו"

זמן קצר לפני פרסום דוח מבקר המדינה הנוגע להוצאות מעון ראש הממשלה, נפגש נתניהו עם עיתונאים ובלוגרים בבית ברחוב בלפור. "אני שמח על המפגש הזה פה ב'היכל המפואר'", הוא אמר להם בקריצה. "הזמנתי אתכם הנה כדי לבקש את תמיכתכם כדי לאזן את התמונה"

שעה קלה לפני פרסום דוח מבקר המדינה העוסק בהוצאות מעון ראש הממשלה, נפגש היום (שלישי) נתניהו עם בלוגרים ועיתונאים במעונו הרשמי ברחוב בלפור בירושלים. "מופנה נגדנו מסע תקשורתי כביר", האשים נתניהו בדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני שמח על המפגש הזה פה בהיכל המפואר", פתח נתניהו את דבריו בקריצה. "אני עומד בנקודה הזאת כי אם אני עומד שם אז יש טפטוף". נתניהו מיהר להכריז בפני הנוכחים כי "יעשו קרנבל סביב דוח המבקר" וביקש מהם סיוע: "הזמנתי אתכם כדי לבקש את תמיכתכם ולאזן את התמונה".

"ציפי מנסה להגיע לראשות הממשלה בהתגנבות יחידים, מנסים להסתיר אותה", טען נתניהו. "השאלה האמיתית שהם מנסים להסתיר מהציבור בכל מיני אמצעי הסחה, לרבות הקרנבל התקשורתי, היא מי אתם רוצים שינהיג את מדינת ישראל".

מעון רה"מ ברחוב בלפור (נתי שוחט, פלאש 90)

הפרקליטות בוחנת את דוח המבקר 

דוח מבקר המדינה שהתפרסם מוקדם יותר היום חשף את היקף התקציב שהוקדש לעבודות תחזוקה וניקיון במעון הרשמי ואף לרכישות ריהוט חדש למבנה. הדוח אמנם מאשר כי המבנה במצב ירוד, אך לרשות משפחת נתניהו עמדו סכומים רבים לקניית ריהוט, עבודות תחזוקה וניקיון ואף שיפוץ - כמו גם תקציב הזמנות אוכל בהיקף חריג למרות העסקת מבשלת.

זמן קצר לאחר פרסום הדוח הבהירה פרקליטות המדינה כי החומר הועבר לעיונה והוא "נבחן כעת כמקובל בידי הדרגים המקצועיים בפרקליטות המדינה, על כל היבטיהם".

במשרד המשפטים הדגישו כי החומר שהועבר לעיון הפרקליטות כולל את דוח המבקר שפורסם אחר הצהריים, וגם "חומרים נוספים" שהוגשו למשרד לפני כשבועיים - בהם הנתונים אודות פרשת רהיטי הגן ופרשת הבקבוקים. לאחר בחינת החומרים הם יועברו להחלטת היועץ המשפטי לממשלה. עד מועד הבחירות אמור וינשטיין להחליט האם יש לפתוח בחקירה פלילית באחת או יותר מהפרשות.

סופג אש. מני נפתלי

מני נפתלי: "המום ופגוע"

לאחר פרסום דוח מבקר המדינה כינס עורך דין דוד שמרון, המייצג את משפחת נתניהו, מסיבת עיתונאים ובה טען כי העובדות שהוצגו בפתח הדוח אינן מדויקות ובשל כך לא הובאה עמדת ראש הממשלה ומשרדו.

שמרון ביקש להבהיר כי על אף הדברים שצוינו בדוח המבקר, ההוצאות במעון ראש הממשלה ירדו באופן משמעותי ב-2013 וכן בשנת 2014. הוא אף ערך השוואה בין שנת 2009 לבין ההוצאות שנרשמו בשנת 2011-2012, בהן חלה עלייה משמעותית בהוצאות.

הוא טען כי השנים שבהן חלה עלייה בהוצאות הן אלו שבהן כיהן מני נפתלי, מי שלאחרונה הלין על תנאי העסקתו במעון, כאב הבית. "כידוע, נפתלי נמצא בעיצומו של סכסוך משפטי, ואמינותו תיבדק בהמשך. אין ספק שלנתון הזה ישנן השלכות על השתלשלות האירועים".

הערב השיב נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה, לטענות שהושמעו נגדו. "הייתי המום", תיאר מני נפתלי את תחושותיו לאחר שהתבשר על טענותיו של נתניהו נגדו. "לא התכוונתי בכלל להגיע לסיטואציה הזאת. אני ממש פגוע. אני ממש לא מאמין שהגעתי למצב הזה. אני בסך הכל תובע על זה שפגעו בי בעבודה. כל עובדי משרד ראש הממשלה יודעים בדיוק מי זה מני נפתלי".

לקריאת הדוח המלא