"עובדים עלינו": גרסת 2015

הלהיט של הגשש החיוור מימי "המהפך", "עובדים עלינו עבודה עברית", רלוונטי היום יותר מתמיד. חברי הלהקה "אסף אברבוך והשמועה" שמו לב לכך והחליטו לחדש את השיר בקליפ שעושה צחוק מכל המפלגות המתמודדות לכנסת. "יש דור חדש שמגלה את הגשש וזה מחמיא מאוד", אמר גברי בנאי לחדשות 2 Online

עובדים עלינו עבודה עברית - גרסת בחירות 2015: ההרכב "אסף אברבוך והשמועה" החליט לחדש את השיר הידוע של שלישיית הגשש החיוור משנת 1977, לרגל מערכת הבחירות הסוערת שעוברת עלינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיר, שנכתב על ידי יוסי בנאי ז"ל והולחן על ידי יאיר רוזנבלום ז"ל, שרים הגששים בין היתר: "קראתי בעיתון שהמחירים יירדו ולא יהיה המיתון", "לפני הבחירות הם מבטיחים ומבטיחים שיעשו מהמדינה גן עדן של פרחים", "ולמה מספרים שעוני לא יהיה ולא יהיו עוד פערים? ואנשים בזיל הזול יוכלו לקנות דירות? ושהצדק פה ישלוט עד סוף כל הדורות?".

חברי הלהקה הצטלמו לקליפ שביים בן לאור כשהם עוטים על חולצותיהם את סמלי המפלגות השונות, וחלקם אף התחפשו למנהיגי המפלגות השונות המתמודדות בבחירות.

"אנחנו מעריצים שרופים של הגשש כמו כל מי שגדל במדינה הזאת", אמר לחדשות 2 Online סולן ההרכב, אסף אברבוך. "לא מזמן ניגנו את השיר הזה ברדיו, נזכרתי בו, הקשבתי לטקסט והרגשתי שהשיר הזה זועק לגרסת כיסוי בשפה המוזיקלית של הדור שלנו".

עם זאת, הוא מדגיש כי אין בכוונת הלהקה להעביר מסר של ייאוש. להיפך. הם קוראים לציבור לצאת ולהצביע בקלפיות. "זה איזה מסר מצדנו, כאמנים, להראות למי שמנהל את המדינה מה אנחנו חושבים על ההתנהלות", הסביר אברבוך. "אבל בכל מפלגה יש אנשים שרוצים לשנות ורוצים לבנות דרך חדשה. שכל אחד יבחר את האנשים שהוא יכול לסמוך עליהם על פי הדרך הפוליטית שלו".

מי ששמח לשמוע על הביצוע המחודש לשיר הוא "הגשש" גברי בנאי. "זה שמבטיחים ומבטיחים, וייתנו דיור, וגן עדן של פרחים, והכל חרטה - זה עדיין אקטואלי", אמר בנאי לחדשות 2 Online. "בסך הכל, הכל אותו דבר. רק אז היו יותר צנועים. היום הכל זה בגדול, כי המדינה גדלה. יש דור חדש שמגלה את הגשש וזה יפה, זה מחמיא מאוד. אני שמח גם בשביל אחי יוסי שכתב את השיר".