משה כחלון בריאיון סלפי מיוחד: "הרפורמה בסלולר - מהפכת חיי"

חודש לפני הבחירות, יו"ר מפלגת כולנו סיפר לעמית סגל בריאיון סלפי מהם היעדים שבכוונתו לקדם - ושעבורם הקים את מפלגתו. "אני אמליץ לנשיא על מועמד להרכבת הממשלה שיפעל לצמצום הפערים החברתיים ושיפתור את משבר הדיור", אמר כחלון. בנוסף, הוא שלל את הדיווחים על דיל שנרקם לכאורה בין מפלגות המרכז להדחת נתניהו

לא מכיר אף דיל שנרקם בין מפלגות המרכז, שלל הצעות מפתות - וימליץ לנשיא על רק על מועמד שיירתם למאבקים החברתיים: בריאיון סלפי מיוחד עם כתבנו עמית סגל סיפר היום (ראשון) יו"ר מפלגת "כולנו" משה כחלון על העקרונות המובילים אותו בבחירות - ועל היעדים שהוא מבקש להשיג אחרי הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כחלון, שמוכר בעיקר עקב הרפורמה המהפכנית בסלולר שיזם כשכיהן כשר התקשורת, אמר בפתח הריאיון שהוא משתמש בסמארטפון כמו רוב אזרחי המדינה: "זה לא רק שיחות, עונים דרכו גם למיילים ולהודעות בוואטסאפ. כל החיים שלנו מרוכזים בתוך המכשיר הקטן הזה. הדבר הכי טוב בחיי הציבוריים היא הרפורמה שהובלתי שבזכותה הצלחתי לקיים איתך ריאיון סלפי".

אחרי שהתפנה מלדבר על הסממן הכי מזוהה עמו - התפנה יו"ר המפלגה החברתית החדשה לדחול את טענותיה של בכירת ישראל ביתנו, הח"כית הפורשת פאינה קירשנבאום, לפיהן נרקם דיל בינו לבין ליברמן ולפיד על הקמת גוש מרכז גדול בראשות ליברמן: "לא מכיר אף דיל, לא היה ולא נברא. מפלגת 'כולנו' קמה כדי לעשות דיל אחד עם הציבור - להוריד לו את מחירי הדיור, המזון, יוקר המחייה ולצמצם פערים חברתיים במדינה".

כחלון הבהיר כי לא הקים מפלגה כדי לעשות דילים, אלא כדי לקיים דברים שחשובים לו ולחברי סיעתו. "את זה אנחנו רוצים לעשות ממשרד האוצר - כי רק משם אפשר להשפיע בנושאים האלה".

על מי ימליץ כחלון להרכבת הממשלה?

כחלון, שעזב את הליכוד, נשאל האם יישב לאחר הבחירות בממשלת נתניהו - או שיעדיף לחבור להרצוג: "אני מייחל ליום הזה שנתניהו והרצוג יאמצו קווים חברתיים-כלכליים אמיתיים לטובת האזרחים של המדינה. בשיחות שנקיים איתם נדע להבחין מי מחויב לציבור - ומי לטייקונים, מי לאזרחים - ומי לבעלי ההון".

ימליץ על נתניהו או הרצוג? (יח"צ)

לדבריו, "ההחלטה תיפול כשאדע עם מי אוכל לעבוד כשר אוצר ולרתום אותו יחד איתי למאבקים עד הניצחון של משבר הדיור, יוקר המחייה ושל צמצום הפערים החברתיים".

יו"ר כולנו סיפר כי החליט לרוץ עד הסוף עם מפלגתו החדשה - ולא לחבור למפלגות אחרות שהציעו לו מיני הצעות: "היו הצעות מאוד נוחות, יכולתי לקבל את תיק האוצר, יכולנו לקבל תיקים, לא לעבוד קשה ולרוץ בכל הארץ. לצערי, בעלי הברית שהיו אמורים להיות איתנו לא מדברים על הנושאים אלה".