בעקבות קריאת חדשות 2: נתניהו "שוקל בחיוב" עימות מול הרצוג ולבני

פרסום ראשון: בעקבות פניית חדשות 2 ראש הממשלה נתניהו "שוקל בחיוב" הגעה לעימות בחירות היסטורי מול ראשי המחנה הציוני הרצוג ולבני. התנאים שמציב נתניהו: בלי שאר ראשי המפלגות ולאחר ביקורו בקונגרס

יתעמת או לא יתעמת? (חיים צח, לע"מ)

יתעמת או לא יתעמת? פחות מיממה לאחר שקראנו כאן בחדשות 2 לראשי המפלגות להגיע לעימות טלוויזיוני, ראש הממשלה בנימין נתניהו "שוקל בחיוב" עימות מול ראשי המחנה הציוני - יצחק (בוז'י) הרצוג וציפי לבני. אם אכן ייענה לקריאה, תהיה זו הפעם הראשונה מאז 1999 שנתניהו מתייצב באולפן ועונה על השאלות הקשות מול המועמדים מולו בבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, ראש הממשלה הציב שלושה תנאים להשתתפותו בעימות: התנאי הראשון הוא כי העימות יתקיים מול לבני והרצוג בלבד וללא השתתפות יתר ראשי המפלגות. התנאי השני הוא כי הרצוג ולבני יקבלו יחד זמן דיבור שווה לו. התנאי השלישי הוא כי העימות ייערך רק לאחר נאומו בקונגרס, כלומר פחות משבועיים לפני הבחירות.

ההזמנה לעימות נשלחה אמש בהודעת SMS ובאמצעות טוויטר לראשי כל המפלגות שעל פי הסקרים עוברות את אחוז החסימה. עד כה הודיעו תשעה ראשי מפלגות כי יסכימו להשתתף בעימות: יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, יו"ר הרשימה המאוחדת איימן עודה, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, יו"ר כולנו משה כחלון, יו"ר יחד אלי ישי, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון ויו"ר ש"ס אריה דרעי. יושב ראש יהדות התורה יעקב ליצמן טרם השיב לפנייה.

בעימות האחרון שנערך ב-1999 התמודד נתניהו מול איציק מרדכי. מי שסירב להגיע לאולפן היה המועמד המוביל דאז, אהוד ברק, שגם ניצח בבחירות.

נוסח ההודעה שקיבלו ראשי המפלגות (חדשות 2)

"אגיע לעימות בכל זמן ובכל מקום"

"עברו 30 יום של פחדנות ובריחה מעימות מאז הקריאה לביבי להתעמת מול הרצוג על כישלונו כראש ממשלה", נמסר אתמול ממטה הרצוג. "הקריאה עומדת בעינה וביבי ממשיך לפחד מהציבור".

בנט הגיב להצעה בחיוך, תוך עקיצה ליריביו בשמאל: "אגיע לעימות בכל מקום ובכל זמן. גם מול ציפי/בוז'י יחד, עם או בלי רוטציה". גם דרעי התייחס לעימות בין ראשי המפלגות והצהיר שיגיע לייצג את ציבור בוחריו. "אני גאה להיות היחיד מבין כל ראשי המפלגות שמייצג שני מיליון שקופים", הצהיר דרעי. "זהו עימות של מפלגה אחת שמייצגת את שני מיליון השקופים מול כל יתר המפלגות".

ההיסטוריה חוזרת

"היות שאנחנו מחפשים כל הזדמנות להראות לציבור את ההיקף העצום של העשייה שלנו, תגידו מקום ושעה ואנחנו נהיה שם", צייץ יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בחשבון הטוויטר שלו בתגובה על ההזמנה לעימות.