משל בקבוקי המים של נתניהו

בהתנחלות עלי, מול תלמידי מכינה, קרא רה"מ להצביע לליכוד. הוא הסביר את הצורך למנוע הקמת ממשלת שמאל בעזרת שני בקבוקי מים מינרליים. "אם מפלס המים יהיה גבוה - תקום ממשלה שלא ידעה את יוסף", הסביר‎

"פרשת הבקבוקים" של נתניהו בגלגולה החדש: ראש הממשלה, שביקר היום (חמישי) במכינה הקדם-צבאית בהתנחלות עלי, השתמש במשל מקורי כדי לגייס קולות לליכוד - על חשבון מפלגות אחרות בגוש הימין, ובראשן הבית היהודי. האביזרים ששימשו את ראש הממשלה בנאומו הם זוג בקבוק מים מינרליים - בדומה לאלו שעלו לכותרות בעקבות עדויות עובדי מעון ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו ביקש מעוזריו בקבוק מים נוסף לזה שעמד על הדוכן, העמיד אותם אחד ליד השני, והצביע עליהם: "זה הליכוד, וזה השמאל או העבודה או איך שהם קוראים לעצמם עכשיו. צריך ללכת על המפלגה שקו המים שלה יותר גבוה. לא הגוש יקבע, אלא גודל המפלגה הוא שיקבע - כך נאמר בתדרוך שקיבלנו מגורמים מוסמכים" - אמר ורמז לנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין.

"אם מפלס המים בבקבוק הזה יורד, ובמפלגת השמאל המפלס יהיה גבוה יותר - תקום ממשלה שלא ידעה את יוסף, ממשלה שיכולה פשוט להיכנע לכל אורך הדרך", הזהיר נתניהו. "מרכז הכובד שלהם הוא לא מרכז הכובד שלנו - תהום עמוקה מפרידה בינינו בערכים בחיבור העמוק למורשת, ביכולת לעמוד בגאון ובגאווה מול הלחצים העצומים שמופנים כלפינו".

ראש הממשלה שב והדגיש: "ההכרעה זה או הליכוד או השמאל. מי שרוצה שאני אמשיך להנהיג יצביע לליכוד. חשבתי שהנושא מספיק חשוב כדי שאגיד אותו בצורה הברורה והישירה ביותר. יש בתוכנו כוחות גדולים וכבירים, אבל אנחנו צריכים לתת להם את ההנהגה הנכונה, כי אחרת נעמוד בפני שבר גדול. הסכנה שמלאכת הרכבת הממשלה תוטל על השמאל היא מוחשית".

בבית הנשיא מיהרו להגיב לדברי נתניהו, לפיהם ריבלין החליט כיצד יקבע על מי להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה: "הדברים אינם מוכרים לבית הנשיא וכל השערה בדבר החלטת הנשיא על זהות מרכיב הממשלה בזמן הרלוונטי, נתונה לאחריות המשער בלבד".

נתניהו בעלי, היום

"נופי מולדתנו"

במהלך הנאום טען נתניהו כי נופי עלי "הם נופי מולדתנו - הם עולים מתוך התנ"ך, והם נטועים עמוק בלבנו. יש כוחות שמתנכלים לזכותנו על המקום הזה - בעלי ובתל אביב בואכה יפו. הם שוללים בעצם את זכות קיומנו בכלל. הבחירות האלה הן בחירות שיכולות להכריע האם לקבל את המנהיגות שתעמוד או נקבל בראש המדינה את מי שיתקפלו ויקימו פה חמאסטן שנייה על הגבעות הללו ויאפשרו הסכם שיאפשר לאירן נשק גרעיני במטרה מוצהרת להשמיד אותנו".

מכאן פנה נתניהו להסביר שוב את מטרת נסיעתו לנאום בקונגרס. "לכן אני נוסע לארצות הברית - לא כדי להתעמת אלא כדי לומר את דברה של ישראל ולא רק של ישראל - אחרים פה במזרח התיכון וגם בארצות הברית מבינים שזו סכנה גדולה גם בשבילם", אמר.

"אירן שועטת ושולחת גרורות לדמשק, ביירות, בגדד וצנעא", המשיך. "היא ממלאת כל סדק ולופתת אותנו גם מצפון ומלבנון וגם מדרום. וזה מה שהיא עושה כשאין לה נשק גרעיני. מה, הם יהפכו ליקירי אומות העולם עם נשק גרעיני? הסכם שייתן לאירן לפרוץ לנשק גרעיני יאיים על עצם קיומנו".

נתניהו המשיך והדגיש את עמדתו, אותה יציג גם בנאומו בקונגרס: "זו לא גחמה לקראת הבחירות - אני נאבק בזה במשך שנים. זה יקבע את גורלנו - זה וחמאסטן. מי ימנע את זה? ציפי? אולי בוז'י? אין מישהו אחר שימנע את זה - רק הליכוד בהנהגתי. אנחנו עומדים עכשיו בפרשת הדרכים שבה העם בוחר, ואני רוצה להגיד לכם שחובתכם להבטיח שיהיה כאן שלטון שלנו לטובת הנצח".

נתניהו ניסה לשחזר היום את הופעתו הגדולה האחרונה בעלי בשנת 1996, אז קיבל חיבוק גדול ממגזר המתנחלים. ראש הממשלה נפגש בעלי עם הרב אלי סדן, מהרבנים החשובים במגזר וראש המכינה "בני דוד" בעלי, וכם עם שורה של רבנים ופעיל ליכוד ביהודה ושומרון.

בין השאר פגש נתניהו את יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה. "חיזוק ההתיישבות צריך להיות כל השנה, ואני מבקש ממך להמשיך גם אחרי שתיבחר שוב לראשות הממשלה ותפעל ליישום דוח השופט אדמונד לוי שאתה הזמנת ומינת אותו לתפקיד, ותדאג להחזיר לעבודה סדירה את ועדות התכנון לקידום תוכניות הבנייה ביהודה שומרון ובקעת הירדן ולחידוש מכרזי הבנייה", אמר רואה לנתניהו.