מרצ הציגה התכנית הכלכלית: "טרכטנברג הוא לא נביא חברתי"

במרצ הציגו היום את התכנית הכלכלית של המפלגה שבמסגרתה הם מתכוונים, בין היתר, לפרק את מונופול הגז, לבנות אלפי יחידות דיור ולפרק את השליטה על הבנקים שתביא לדבריהם לחיסכון של 1,500 שקלים למשק בית לחודש. "חברותיים וחברתיים נמאסתם, עוני - תוצאה של חלוקה לא הוגנת של העושר", אמר יו"ר הסיעה אילן גילאון

"מחזירים את מדינת הרווחה". גלאון (יקירה צדקה)

מפלגת מרצ הציגה הערב (שני) את התכנית הכלכלית שלה, תחת הכותרת "מחזירים את מדינת הרווחה". בין היתר כוללת התכנית את פירוק מונופול הגז, ביטול המע"מ על תרופות, הנהגת ביטוח סיעוד ממלכתי והקמת 100 אלף יחידות דיור במרכזי הערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אנחנו מביאים היום לשולחן תכנית ראשונה מסוגה שתהיה לה השפעה אמיתית ודרמטית על הכיס של כל משפחה בישראל", אמרה יו״ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון. ״הכלכלה הישראלית, שעוצבה ברוחו ובדמותו של נתניהו, היא כלכלה אכזרית שלא סופרת את האזרח. נתניהו הפך את העשירים לעשירים יותר, שחק את מעמד הביניים, הפך את העניים להרבה יותר עניים והביא לכך ש-10% מהאוכלוסייה מחזיקה ב-70% מההון".

התכנית הכלכלית, אומרים היום במרצ, תביא לחיסכון של 1,500 שקלים בחודש למשק בית. במסגרת התכנית יוקמו מעונות יום נוספים, יפורקו גרעיני השליטה במוסדות הפיננסיים, ויונהג איסור על אחזקות צולבות בנכסים פיננסיים וריאליים.

"חברתיים וחברותיים נמאסתם". גילאון (חדשות 2)

"די לשלטון הבנקים, סרסורי כוח האדם וחברות הביטוח, ודי למציאות בה יותר אנשים מקבלים פחות ופחות מקבלים יותר", אמר יושב ראש הסיעה אילן גילאון. "אנחנו אומרים חברותיים וחברתיים נמאסתם, עוני הוא תוצאה של חלוקה לא הוגנת של העושר. מרצ מתווה היום את המסלול לחזרתה של מדינת הרווחה". גילאון מתח בדבריו ביקורת על התכנית הכלכלית שהציגו במחנה הציוני. "מי שחושב כי תוספת של שישה מיליארד שקלים תשנה את המציאות החברתית בישראל - לא יודע מה הוא שח", אמר. "טרכטנברג הוא לא הנביא החברתי שלנו, הסוציאליזם האורתופדי נמצא כאן במרצ".