רה"מ נגד נוני מוזס: "מנסים להפיל את שלטוני"

ראש הממשלה נתניהו במתקפה חסרת תקדים נגד קבוצת "ידיעות אחרונות" והעומד בראשה - בעקבות מה שהוא מכנה גל ההכפשות שנועד לפגוע בו וברעייתו. "הליכוד ואני לא נירתע, נמשיך להיאבק", כתב נתניהו, "איש לא יעצור בעדנו"

רה"מ נתניהו, ארכיון (פלאש 90)

ראש הממשלה מסיר את הכפפות: רה"מ ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו פותח היום (שני) במתקפה חריפה נגד כלי התקשורת שלטענתו פועלים בשיטתיות על מנת להכפיש את שמו ואת רעייתו. "הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. "הגורם המרכזי שעומד מאחורי גל ההכפשות נגדי ונגד רעייתי הוא נוני מוזס, המוציא-לאור של העיתון 'ידיעות אחרונות' ואתר האינטרנט ynet".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי נתניהו, "הוא אינו בוחל באמצעים כדי להפיל את שלטון הליכוד בראשותי, לסגור את עיתון 'ישראל היום' ולהשיב את השליטה הדורסנית של 'ידיעות אחרונות' בעיתונות הכתובה. בשבועות האחרונים ההתקפות נגדי כבר לא מופיעות פעם אחת ביום, בשעות הבוקר, כשהעיתון 'ידיעות אחרונות' מופץ. הן מתפרסמות כמעט כל שעה, ולעתים אפילו מדי חצי שעה, באתר ynet".

מתוך דברי נתניהו בפייסבוק (חדשות 2)

ראש הממשלה הוסיף כי "שתי במות אלה יוזמות ומתזמנות הכפשות מגוחכות, כוזבות ומגמתיות נגדי ונגד רעייתי כחלק ממסע תקשורתי להחלפת שלטון הליכוד בשלטון השמאל ולהשתלטות מחדש של נוני מוזס על שוק התקשורת. מסע ההכפשות הנרחב והמשורשר הזה משתמש בין השאר בעובדים לשעבר, המנסים להוציא כספים מהמדינה שלא כדין, וגם בכל מיני גורמים אינטרסנטיים אחרים".

"אינני טוען שכל הביקורת המושמעת נגדי מקורה בנוני מוזס. ישנם גורמים רבים בתקשורת אשר עושים את עבודתם נאמנה. הם מבקרים את השלטון בצורה עניינית גם אם נוקבת. אבל פה מדובר בדבר אחר לגמרי: איש עסקים רב זרועות בתקשורת מנהל מסע הכפשות שיטתי נגד ראש ממשלה מכהן, כדי להחליף שלטון בישראל, למען אינטרס עסקי מובהק ורווח כספי אישי".

מו"ל ידיעות, נוני מוזס (פלאש 90)

נתניהו המשיך ושיגר גם מסר לפיו הוא מתכוון לחשוף פרטים נוספים הנוגעים לטענותיו: "אני מביא את הדברים לידיעת הציבור כדי להבהיר: הליכוד ואני לא נירתע מהכפשות אלה. נמשיך להיאבק, נגד כל ההכפשות הזדוניות, למען ביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל. איש לא יעצור בעדנו. זהו רק קצה הקרחון. ארחיב על כך בהמשך".

הרצוג: "נתניהו מתעסק בתקשורת כדי להתחמק מלתת תשובות"

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג התייחס לדברים החריפים של רה"מ אומר: "הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן, ביבי מתעסק בתקשורת ובעצמו, רק כדי להתחמק מלתת תשובות על יוקר הדיור והמחיה, הפערים החברתיים, וכל שאר הנושאים שהוא הזניח והתעלם מהם - כי הוא עסוק רק בעצמו".

עוד הוסיף הרצוג כי "זאת גם הסיבה שהוא מתחמק מעימות איתי. שש שנים שלמות של חוסר עשייה, וגם עכשיו - אין תכנית, אין חזון ואופק, אין שום דבר חדש להציע. כולם מבינים זאת. ביבי, אזרחי ישראל לא רוצים ראש ממשלה שנלחם כל היום בידידינו בעולם ובתקשורת, אלא ראש ממשלה שנלחם באויבים ולמען האזרחים".