ויכוח סוער בקבוצת הוויבר של חדשות 2 Online: "אל תקחו בעלות על הימין"

הסכם אי התקפה? לא בוויבר: בקבוצת "רצים לכנסת" של חדשות 2, דנו שני העיתונאים לשעבר ינון מגל ושרון גל על מי נחשב לימין אמיתי ומה עדיף - סיפוח או החלפת שטחים. "אתה חושב שימין זה לצעוק על ערבים", הטיח ינון מגל בשרון גל, והשיח התדרדר במהרה להשמצות וחילופי האשמות

מתכתשים כל הדרך לקלפי (פייסבוק)

לקראת הבחירות - יורים דווקא בתוך הנגמ"ש: הקרבות במחנה הימין מגיעים גם לקבוצת הווייבר "רצים לכנסת" של חדשות 2 Online - נציגי מפלגות הימין לקחו אמש והלילה (ראשון) פסק זמן מתקיפת השמאל ופנו לחילופי האשמות הדדיים ולוויכוח נוקב על "מי יותר ימני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפוליטיקאים הטריים ינון מגל (הבית היהודי) ושרון גל (ישראל ביתנו) פתחו בדיון על מי היא מפלגת הימין האמיתית ואיזו מדיניות עדיפה, סיפוח או החלפת שטחים. "שרון, מילא התת רמה 'חנין לג'נין', אבל היית איתי בלא מעט כנסים כדי לדעת שלומר מדינה דו לאומית וסיפוח זה סתם שקר, אז בוא נתרכז בעובדות", קרא ינון מגל לשרון גל. "אתה חושב שימין זה לצעוק על ערבים".

שרון גל לא נשאר חייב ותקף חזרה: "ינון, עם ישראל לא רוצה עוד שני מיליון ערבים פה. זו המשמעות של סיפוח ואתה גמגמת כששאלו אותך איזה זכויות תיתן להם לאחר הסיפוח. אתה רוצה אותם פה באמת? כדי לסכן את הרוב היהודי? זה לא נראה לי רעיון מבריק".

מגל התגונן והגן גם על מנהיג מפלגתו: "גמגמתי? לבנט תכנית סדורה שמאפשרת אוטונומיה. אתם רוצים לגרש עשרות אלפי יהודים ולתת לערבים מדינה שגבולותיה כביש 6 וואדי ערה ובירתה ירושלים, ואתה עוד מעז להתווכח על מי זה ימין?". 

מי הימין האמיתי? (חדשות 2)

"לך תחפש במר"צ"

כשנשאל גל, האם הוא בעד מדינה פלסטינית, ענה: "סיפוח זה החלום של טיבי ובראכה, הכי חד"ש שיש, בגלל זה טיבי אוהב אתכם. אנחנו בעד שיחות עם מדינות ערב המתונות במטרה לפתור את הסכסוך ערבי-ישראלי. השיח של נסיגות ועקירות זה לא אנחנו ידידי, לך תחפש במר"צ. גניבת דעת זה למכור לעם סיפוח ולא להגיד את האמת, שבסוף זו תהיה מדינה דו לאומית".

מתמודד הבית היהודי שמעון ריקלין אמנם לא נכנס לרשימת המפלגה במקום ריאלי, אך הצטרף גם הוא לדיון על מהו הימין האמתי ואף התייחס לפרשת הבקבוקים שהעסיקה לאחרונה את מצביעי הימין: "הוא לא יענה, הוא מפחד, עלאק ימין. אבל זה לא רק שרון, אין מפלגה אחת שמעיזה להגיד בקול את המילה נסיגה, ולכן השמאל יפסיד. הוא חושב שבאמצעות התעסקות בבקבוקים הציבור לא רואה, אבל הבקבוקים שקופים".

"ההסדר הסופי יקבע במשא ומתן, לא עם אבו מאזן ולא בדרך של נסיגות. רוב העם רוצה הסדר, לא סיפוח, אל תקחו בעלות על הימין ואל תחלקו ציונים", הצהיר גל ותקף בחזרה: "האם בתכנית הסיפוח שלכם, המסופחים יקבלו תעודת זהות כחולות וזכות הצבעה? תענו לעוקבים ובואו נסיר מסכות".

"בשטחים שיסופחו ובהם כמה עשרות אלפי ערבים בלבד הם יקבלו אזרחות מלאה ויהיו שווי זכויות. ה-2 וחצי מיליון הנוספים יחיו באוטונומיה אזרחית", הבהיר מגל.

סיפוח או חילופי שטחים? הויכוח בימין (חדשות 2)


גם מקום 10 ברשימת "ישראל ביתנו, שירה מיסטריאל הצטרפה לדיון ותקפה: "ינון לפני שאתה מצייץ, למי שעוד לא הבין ההבדל העיקרי בין 'ישראל ביתנו' ל'בית היהודי' הוא שאנחנו נוציא ממדינת ישראל אנשים שלא נאמנים לה, בשעה שאתה רוצה להכניס אותם לפה".

מיסטריאל גם התייחסה לטענות שהועלו כנגד מפלגת הבית היהודי כי אין בה ייצוג מזרחי ואמרה כי "אני בטוחה שבממשלה הבאה ישראל ביתנו תהיה גורם מוביל. הציבור יודע להביט בצורה נכונה ונבונה ולהבחין שאנו לא מפלגה סקטוריאלית ואצלנו ישם רוסים, חובשי כיפה, דרוזי, נוצרי, חילונים וייצוג של 40% נשים בעשיריה הראשונה וגולת הכותרת שים לב ינון - גם מזרחים. הציבור לא עיוור ולא קונה פרובוקציות".

איפה המזרחים? מיסטריאל תוקפת את הבית הי (חדשות 2)

תחרות מול כל העולם על מי יותר ימני

"הבנתי שמכם לא נקבל תשובה", התייחס מגל לשאלתו בנוגע לחלוקת ירושלים. "אני מקווה בשבילכם שמישהו הבין מה התכנית שלכם כדי שתעברו את אחוז החסימה". "שרון, כשאני קם בבוקר אני יודע מי אני. ממה שאתה כותב לא בטוח שאתה מבין מה קורה סביבך ומה דעותייך", הצטרף גם ריקלין לטענות על בלבול וחוסר עקביות בישראל ביתנו.

בטרם הסתיים הדיון, עוד הטיח גל האשמה אחרונה במגל ואמר: "ינון, מאז שהצטרפת לחיים הפוליטיים אתה בתחרות עם כל העולם מי יותר ימני. ההבדלים בינינו ברורים, אין צורך בתחרות. אנחנו ימין פרגמטי, בעד מדינה יהודית עם רוב יהודי ובירתה ירושלים מאוחדת לנצח. אתם בעד מדינה דו לאומית. בין שתי האפשרויות האלה - סיפוח או חילופי שטחים ואוכלוסיות - העם יקבע. ויש עוד הבדל, אצלנו אוהבים את כל היהודים, גם בני עדות המזרח. מה שעשיתם לאוחנה חשף תכונה מביכה במפד"ל. איפה אהבת חינם? ככה מתנהגים אחים? תעשו חשבון נפש אחיי ואחיותיי".

הצטרפו גם אתם לקבוצת הווייבר של חדשות 2 Online. איך עושים את זה? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay, לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי, ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות. דרך נוספת לצפות בצ'אט על ידי לחיצה על הלינק הבא:

http://www.viber.com/ch2news