הצרות של הרצוג: דרעי יודיע השבוע על תמיכה בנתניהו, "המחנה הציוני" מגייס יועץ אמריקני

במפלגה החרדתית מסתפקים בקדנציה אחת באופוזיציה ומסמנים לראש הממשלה נתניהו כי למרות המתקפות והביקורת על מדיניותו, הוא יזכה לתמיכתם במרוץ לראשות הממשלה. עם זאת, הצהרה שכזו צפויה להגיע עם מספר סייגים, בהם גם הדרישה להקים ממשלת אחדות

מחזרים אחרי נתניהו, אבל ידרשו התחייבויות (AP)

ש"ס בדרך לנתניהו: במפלגה החרדית כבר מאותתים לרה"מ כי בכוונתם להמליץ עליו כמועמדם לראשות הממשלה הבאה. עם זאת, סוכריה שכזו כרוכה בלא מעט תנאים שעל נתניהו יהיה לשקול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במפלגת ש"ס כבר עושים צעדים מתקדמים לעבר נתניהו, וצפויים להכריז כבר בימים הקרובים על תמיכתם בו לראשות הממשלה. אולם תמיכה זו תגיע עם מספר סייגים, כדוגמת התנאים החברתיים של יו"ר המפלגה דרעי, בהם גם הדרישה להעלאת שכר המינימום.

תנאי נוסף ומשמעותי יותר שצפויים להציג בש"ס הוא הדרישה להקמת ממשלת אחדות. ציבור הבוחרים של ש"ס ידוע בדעותיו הימניות, אשר בהיבטים מסוימים נחשבות לקיצוניות מאלו של בוחרי הבית היהודי. לצד החשש בש"ס לדמם מנדטים לנתניהו, מסתמן הפרס הגדול מבחינתם, הכולל את השלכת לפיד ובנט אל שורות האופוזיציה. מהלך שנראה כאפשרי במתכונת של ממשלת אחדות.

היועץ האמריקני של הרצוג, פול בגלה

במקביל, במחנה הציוני מנסים לשפר את מצב המפלגה. בעת הזו מנהל יו"ר המפלגה, יצחק בוז'י הרצוג מגעים מתקדמים עם יועץ הסקרים האמריקני פול בגלה, מי שהיה יועץ הסקרים של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון ולאחר מכן שימש כפרשן מוכר ברשת CNN.