לפיד נגד הרצוג: "לא תוקפים רה"מ מכהן מחוץ לארץ בנושא האירני"

יו"ר יש עתיד תוקף את יו"ר המחנה הציוני על העמדות שהשמיע נגד נתניהו בוועידת הביטחון במינכן. "הנושא האירני חשוב יותר מהצרכים הפוליטיים", אמר לפיד. על נאום רה"מ בקונגרס: "הוא צריך לבטל את הנסיעה, היא גורמת נזק"

השתתפותו של יו"ר "המחנה הציוני" יצחק (בוז'י) הרצוג בוועידת הביטחון הבינלאומית במינכן ממשיכה לעורר סערה במערכת הפוליטית המקומית: היום (ראשון) היה זה יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד שתקף אותו על כך שהשמיע עמדה חריפה נגד מדיניות החוץ של ישראל ו"כיבס את כביסה המלוכלכת" מול עיני העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה שאנחנו רואים בימים האחרונים זה אובדן עשתונות של המערכת בנושא האירני שהוא נושא חשוב הרבה יותר מהצרכים הפוליטיים של כל המפלגות", אמר לפיד לאחר שנאם בכנס במרכז להעצמת האזרח בהשתתפות משרד החינוך, שבו השתתפו מאות תלמידי תיכון שיצביעו בבחירות הקרובות בפעם הראשונה. "בוז'י עשה טעות מפני שלא תוקפים ראש ממשלה מכהן בחוץ לארץ ומול התקשורת הזרה בנושא כמו הנושא האירני".

שר האוצר לשעבר לא חסך ביקורת גם מראש הממשלה, שלטענתו צריך לשקול מחדש את ביקורו ונאומו בקונגרס האמריקני, שלא תואם מול ממשל אובמה וגרם בשל כך לסערה דיפלומטית עם ידידתה הקרובה ביותר של ישראל. "נתניהו עשה ועושה עדיין טעות, הוא צריך לבטל את הנסיעה הזאת לקונגרס", הדגיש לפיד.

לדבריו, "במקום לעזור לאינטרסים הישראליים במניעת הגרעין האיראני היא (הנסיעה) גורמת נזק לאינטרסים הישראליים, ובעיקר שניהם צריכים להפסיק להתעסק בפוליטיקה מקומית ולזכור שהדבר החשוב הוא לעצור את הגרעין האירני".

נתניהו וביידן בקונגרס, ארכיון (רויטרס)

הסערה המדינית מול הממשל האמריקני הגיעה בסוף השבוע האחרון לשיאה כשסגן הנשיא ג'ו ביידן הודיע כי לא יהיה נוכח בנאומו הצפוי של ראש הממשלה הישראלי בקונגרס. הדברים קיבלו תהודה נוספת כשאתמול נפגש ביידן עם יו"ר האופוזיציה הרצוג, במה שהסתבר לאחר מכן כשיחת מסדרון אקראית וידידותית בלבד שארכה שניות ספורות.

בליכוד זעמו אמש על הפגישה המאולתרת של הרצוג עם ביידן וגם עם קרי ואמרו כי "התנהגותו היא חצייה חסרת אחריות של הקווים האדומים. בשעה שראש הממשלה מבקש למנוע הסכם מסוכן בין המעצמות לבין איראן, בחר יו"ר האופוזיציה להחליש את עמדת ישראל בזירה הבינלאומית".