ליברמן: "תיק הביטחון - תנאי לכניסה לממשלה"

יו"ר ישראל ביתנו כבר מציב תנאים לרה"מ שייבחר ואומר בריאיון ל"פגוש את העיתונות": "נדרוש את תיק הביטחון, ונקבל אותו". הוא בטוח בהישגי מפלגתו בבחירות למרות הסקרים המאכזבים: "גם ב-2009 ניבאו לנו חצי ממה שקיבלנו"

"בממשלה הבאה אדרוש להיות שר הביטחון": שר החוץ אביגדור ליברמן מטיל פצצה פוליטית, כשמול שורת "הביטחוניסטים" שהצטרפו למפלגות השונות הוא אומר כי תיק הביטחון הוא תנאי לכניסתה של ישראל ביתנו לכל ממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח מתח ליברמן ביקורת על ההתנהלות הביטחונית של ישראל: "50 יום של מלחמה וחמאס נשאר בשלטון, ממשיך לייצר טילים. לא יכול להיות מצב כמו שהיה עכשיו בצפון, ששני חיילים נהרגו וישראל לא הגיבה. תראי איך הגיבו הירדנים על שריפת הטייס, כך צריכה להיות תגובה. זאת הגישה היחידה שהיא רלוונטית במזרח התיכון. לכן, אנחנו נדרוש את תיק הביטחון ואנחנו נקבל את תיק הביטחון".

יו"ר ישראל ביתנו בטוח בהישגי מפלגתו בבחירות למרות הנתונים המאכזבים בסקרים ופרשת השחיתות שנקשרה בשמם של בכירים במפלגה.

"אנחנו 40 יום לפני הבחירות. 40 יום לפני בחירות 2009 הסקרים נתנו לנו פחות מחצי ממה שקיבלנו בבחירות עצמן (15 מנדטים), אז נראה מה יהיה בעוד 40 יום. מאז הקמת המפלגה היינו עקביים ולא זיגזנו, הבוחר מכיר אותנו", אמר ליברמן.

על מי ימליץ כראש ממשלה? (יח"צ)

"נעשה הכל שהמחנה הלאומי יישאר בשלטון"

בנוגע לסוגייה על מי ימליץ לראשות הממשלה אמר ליברמן כי "אנחנו חלק אינטגרלי מהמחנה הלאומי ונעשה הכל כדי שישאר בשלטון. אמרתי שאני לא פוסל איש, ישבתי בממשלות אחדות גם עם נתניהו וגם עם הרצוג. הם הרי ישבו שניהם ביחד באותה ממשלה, ישבתי גם עם דרעי וגפני. האישיות זה לא המהות, אותנו מעניין מה יהיו קווי היסוד של הממשלה".

ליברמן התייחס, במלים קשות, לטלטלה בצמרת המשטרה. "הפרשה הכי רצינית היום היא פרשת סוטי המין במשטרת ישראל. אני יכול לסמוך על החוקרים היום? על ניצב משנה שמטריד אישה בהריון? על ניצב ברכה שמקבל כסף מהרב פינטו? והוא עוד מטיף לי מוסר", תקף. "הרי בישראל עד תביעה מתפוצץ בצהרי היום באמצע הוד השרון ואח"כ באים לנפח את מה שהם מכנים 'פרשת ישראל ביתנו'? יש ניסיון במשטרה להסיח את הדעת ולברוח מכישלונות, זאת עובדה".

במשטרה הגיבו לדברים החריפים של ליברמן והבהירו כי "תנ"צ אפרים ברכה חשף את החשדות כנגד הרב פינטו ובשום שלב לא עלו כנגדו אי אלו חשדות, כפי שנקבע על ידי בכירי מערכת האכיפה והמשפט, לרבות בג"ץ. לפיכך, אנו מצרים על ההתבטאות חסרת הבסיס מפי השר ליברמן, שלפיה לכאורה 'אפרים ברכה קיבל במשך עשור מיליונים מהרב פינטו'.

"תנ"צ ברכה עדכן בשעתו את מפקדיו בזמן אמת על הצעת השוחד שקיבל ובהנחייתם פעל לצורך איסוף ראיות במסגרת חקירה כנגד הרב .כל טענה או ניסיון לרפות את ידי מערכת אכיפת החוק, הפועלת בנקיון כפיים וללא מורא, פסולים הם".

"עדיין מעוניין להפציץ את הסכר באסואן?" (חדשות 2)

רוצים לצפות בצ'ט של הח"כים בסלולרי שלכם?

http://www.viber.com/ch2news

הריאיון של ליברמן גרר במהרה תגובות בקבוצת הוויבר של חברי הכנסת וחדשות 2 Online.

ח"כ אחמד טיבי היה משועשע. "חחחחח", הוא כתב. "מה רע בתפקיד השר האחראי על החטיבה להתיישבות? כדאי ויש 'רווח' בצידו. מעניין אם הוא עדיין מעוניין להפציץ את הסכר באסואן ולכן הוא פסול לתיק הביטחון, אבל נתניהו מסגל לעשות כל דבר בשביל לשרוד".

"רוצה שמישהו ידבר עליו" (פלאש 90, משה שי)

ינון מגל, המועמד ברשימת הבית היהודי כתב: "הוא בעיקר רוצה שמישהו ידבר עליו".