יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד: "אשמח מאוד לחזור למשרד האוצר"

פחות מ-40 ימים לבחירות, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מודה בטעויות, מבהיר כי היה שמח לחזור ולמלא את התפקיד שמילא בממשלה - על מנת להעביר את התקציב שתכנן: "אם לא היו עוצרים אותנו, היה פה טוב יותר עכשיו", אמר. אלא שעל השאלה על מי ימליץ לראשות הממשלה הוא סירב לענות: "לא משחק את המשחק הזה"

לא מתחייב על מי להמליץ לראשות הממשלה, היה שמח לחזור למשרד האוצר - ומודה בטעויות: פחות מ-40 ימים נותרו עד לבחירות, ובשיאו של קמפיין נמרץ, מבהיר יו"ר יש עתיד כי ימשיך להילחם על העקרונות החשובים לו ולחברי מפלגתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו תכנית שנקראת תקציב 2015 שעברה בממשלה ובקריאה ראשונה בכנסת. הושקעו מאות מיליונים בתקציב הכי חברתי שהיה פה שנים ארוכות", הבהיר לפיד בפתח הריאיון. "יותר מ-10 מיליארד הוקצו לעניינים חברתיים - מתוכם 4 מיליארד למערכת הבריאות. לא הלכתי לפוליטיקה בשביל להיות משהו, אלא בשביל לעשות ולכן אשמח מאוד לחזור למשרד האוצר".

לדבריו, אם התקציב שהציגה יש עתיד היה עובר - המדינה לא הייתה מגיעה למצב שבו היא נמצאת היום, בו בתי החולים עמוסים והתפוסה בהם חריגה: "עשינו יותר ממה שעשו מפלגות בהרבה שנים. מה שהפחיד את נתניהו היה שנעביר את תקציב 2015. אם היינו מצליחים להעביר אותו, היינו היום במצב טוב יותר למעמד הביניים. בגלל זה עצרו את זה".

"טעיתי כשהתעסקתי יותר מדי בעצמי"

במבט לאחור, לפיד מכה על חטא ומודה בטעויות שביצע אחרי הבחירות הקודמות - אז כבר מיהר להצהיר שייבחר לראשות הממשלה בבחירות הבאות: "אני עשיתי את הטעות של להתעסק יותר מדי בעצמי ולמדתי מזה. למדתי שצריך להתעסק במהות. מהות זה ללכת ולעשות מה שעשינו עם ניצולי שואה ובצמצום מספר השרים בממשלה".

לפיד לא התחייב על מי ימליץ לנשיא (רויטרס, AP)


לפיד סירב בתוקף להתחייב על מי ימליץ להרכבת הממשלה הבאה - וגם עם מי יישב או לא יישב בקואליציה - זאת לאחר שח"כ ציפי לבני מהמחנה הציוני, קראה לו השבוע להתחייב שימליץ על הרצוג לתפקיד: "אני לא משחק את המשחק על מי אמליץ. זה לא על ימין ושמאל, זה לא עלינו, זה על מדינת ישראל, על ערכיה ועל חזונה".

"אני לא מתעסק באיזו ממשלה תהיה ואם אשב איתם או לא. זה לא הוא או הם, אלא הדברים שצריך לעשות. אנחנו מתייחסים לפוליטיקה בתור כלי ולא כמטרה. בבחירות הקודמות כל מי ששם את הפתק שלנו בחר בנו לארבע שנים, יש עבודה שצריך לסיים".