המיליארדר האמריקני מאחורי עמותת V-15: "לא תומך בהרצוג"

בריאיון מיוחד לחדשות 2 מביתו שבפלורידה, המיליארדר האמריקני דניאל אברהמס, המממן העיקרי מאחורי עמותת V-15, נמנע מלהצהיר במי הוא תומך בבחירות לכנסת. "אני עוזר לישראל לקבל את ראש הממשלה הטוב ביותר שהיא יכולה לקבל", מסביר אברהמס

"לא מסייע למחנה הציוני": כך אומר היום (שישי) בריאיון בלעדי ל"אולפן שישי" המיליארדר האמריקני דניאל אברהמס, שמזרים כבר שנים מיליוני דולרים לפוליטיקאים ויוזמות שקשורים לשמאל - וכי שמו הוזכר בשבוע האחרון כמי שעומד מאחורי "V-15" - היוזמה להחלפת השלטון שהוצגה על ידי הליכוד כעמותה בלתי חוקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת הליכוד, עוברת העמותה על חוק מימון מפלגות כיוון שפעילותה מתואמת לכאורה עם פוליטיקאים מהשמאל. בריאיון מביתו בפלורידה מצהיר אברהמס כי הוא אינו פועל להרצתו של הרצוג לראשות הממשלה.

"אני לא יודע כמה כסף תרמתי לעמותת V-15 אבל אני כן נותן את לבי לישראל ולעם היהודי", אומר המיליארדר האמריקני. "אני תומך בעם היהודי בכל האמצעים העומדים לרשותי, כי אני רוצה שישראל תישאר מדינה יהודית, דמוקרטית, גאה ועצמאית ולא חצי יהודית וחצי ערבית".

"פטריוט אמיתי". הרצוג

לדבריו, בין העמותה לבין מפלגת המחנה הציוני אין שום קשר. "אני תומך בישראל כל חיי", מציין אברהמס ומוסיף כי הוא אינו עובר על חוק העמותות. "אני תמיד עושה זאת בליווי משפטי. אם עורך הדין אומר לי שזה כשר ושהכל נעשה כחוק אני תומך במהלך".

"נתניהו צריך לבטל את נאומו בקונגרס"

לטענת אברהמס, על אף ידידותו ארוכת השנים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, השקפות העולם של השניים עדיין נותרו שונות. "אני חבר של נתניהו ואני מקווה שהוא מחשיב גם אותי כחבר", מצהיר אברהמס. "אבל אנחנו בעלי השקפות שונות בהרבה תחומים. אנחנו באותו צד בהרבה תחומים חיוניים אחרים. הייתי גם חבר טוב מאוד של חיים הרצוג, אביו של יצחק הרצוג".

"נתניהו צריך לבטל את נאומו" (AP)

למרות הקשר החם עם הרצוג ונתניהו, אברהמס נמנע מלהצהיר במי הוא תומך בבחירות לכנסת. "אני חושב שהרצוג אדם דגול ופטריוט ישראלי אמיתי, אך הייתי רוצה שהוא יהיה תקיף יותר בדבריו", הוא מבהיר. "אני עוזר לישראל לקבל את ראש הממשלה הטוב ביותר שהיא יכולה לקבל".

אברהמס גם הביע התנגדות חריפה לנאומו הצפוי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני הקונגרס האמריקני. "אני חושב שעל נתניהו להודיע על ביטול נאומו", הוא אומר. "הנאום מקבל תגובות שליליות רבות. זה גורם להפרעה ביחסים הטובים בין ארה"ב וישראל. נשיאים אמריקנים וראשי ממשלות בישראל אף פעם לא צריכים להיות בשתי עמדות מנוגדות".