הבית היהודי נגד ראש הממשלה: "הראש ימני - הידיים שמאליות"

שר הבינוי אורי אריאל מהבית היהודי תקף הבוקר את ראש הממשלה נתניהו והאשים אותו בהפקרות בשטח, זאת לאחר שאמש חשפנו כי האיחוד האירופי בונה בצורה בלתי חוקית בשטחי יהודה ושומרון. רק אתמול התפתח שיח טעון בין ראש הממשלה ליו"ר הבית היהודי בנט בטוויטר

נתניהו ובנט. ארכיון (רויטרס, פייסבוק)

אחרי חילופי הציוצים בין הבית היהודי לליכוד אמש ממשיכים הבית היהודי במתקפה על נתניהו. בעקבות הפרסום אמש (חמישי) במהדורה המרכזית על בנייה פלסטינית בלתי חוקית באיחוד האירופי, האשים היום שר הבינוי את ראש הממשלה במצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההפקרות בשטח היא תוצאה ישירה של אי קיום התחייבויות נתניהו לשיווק יחידות דיור באזורים בהם תועדה הבנייה. הבנייה הבלתי חוקית היא ניסיון חצוף של האיחוד האירופי לפגוע בישראל", אמר השר אורי אריאל. "המציאות הזו תוכל להשתנות רק כאשר הבית היהודי תהיה גדולה וחזקה ולא תאפשר לנתניהו להקים שוב ממשלה עם ראש ימני וידיים שמאליות".

אתמול, בעקבות הפרסום פנה ראש הממשלה נתניהו לשר הביטחון יעלון ודרש ממנו להפעיל את סמכות שטחי C נגד הבנייה הפלסטינית ונגד הקמת המבנים הבלתי חוקיים של האיחוד בכל שטחי סי ופרט בשטחי E1.

אתמול חשפנו תיעוד בו נראים מבנים של האיחוד האירופי בשטחים, זאת בעוד הוא מגנה בנייה ישראלית באזור. התמונות הללו צולמו ביהודה ושומרון, בעיקר באזור המכונה E1 - מבואות ירושלים, בין מעלה אדומים לירושלים. באזור נמצאו לאחרונה מבנים קלים בצבע אחיד עם סמלי האיחוד האירופי, ולידם מערכות חשמל סולריות ותאי שירותים.

המגמה התגברה בחודשים האחרונים בעיקר בשטחי C, אך היא מתרחבת גם לירושלים. על השלט נכתב "סיוע הומניטרי והגנה על אזרחים", ובשטח ניכרת הכנה להקמת מבנים נוספים. עובד ארד מתנועת רגבים, שתיעדה את השטח בשבועות האחרונים ועוקבת אחרי המגמה, טען כי "מדובר בהסוואה - האיחוד האירופי יודע שמשרד הביטחון מפחד להתעמת איתו. כל מבנה עם המדבקה מקבל חסינות אוטומטית מהריסה".

מהאיחוד האירופי נמסר אמש בתגובה: "האיחוד מעניק סיוע הומניטרי לקהילות במצוקה בשטח C בהתאם לצרכים ההומניטריים ומחוייב לתמיכה בפיתוח השטח לטובת יישובים פלסטיניים. האיחוד האירופי מתנגד בתוקף לתכניות ישראליות להרחיב את ההתנחלויות בגדה המערבית, כולל במזרח ירושלים, ובתכניות מיוחדות לפיתוח אזור E1".