לבני דרשה התחייבות לתמיכה, לפיד לא נותן

במחנה הציוני קוראים ליו"ר יש עתיד להתחייב להמליץ עליהם להרכבת הממשלה ולא על הליכוד. בשיחה עם חדשות 2 Online קראה לבני ללפיד לסייע ביצירת ציר חוסם נתניהו. ביש עתיד בחרו שלא להגיב לדרישה

מהלך בולם לנתניהו? לבני ולפיד (פלאש 90)

40 ימים לבחירות - ובמחנה הציוני יוזמים מהלך לבלימת נתניהו: מס' 2 במפלגה ח"כ ציפי לבני, קראה היום (חמישי) ליו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, להתחייב שלא ימליץ לנשיא על נתניהו להרכבת הממשלה הבאה - ושימליץ על יצחק הרצוג, ראש הרשימה המשותפת. אלא שביש עתיד בחרו שלא להגיב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

״אנחנו חודש לפני בחירות - זה אנחנו או הוא", קראה לבני ללפיד בשיחה עם חדשות 2 Online. "אני מצפה ממך להודיע לציבור שאתה מתחייב להמליץ עלינו לראשות הממשלה על מנת לבלום את נתניהו״.

קריאתה של לבני מגיעה על רקע התחזקות הליכוד בסקרים בשבוע האחרון, ועקב תוצאות הבחירות המסתמנות נכון לעכשיו - לפיהם נתניהו הוא המועמד המוביל להרכבת הממשלה הבאה. בממוצע, זכה הליכוד בסקרים בשבוע החולף ל-25 מנדטים - זאת לעומת 23 בממוצע למחנה הציוני בראשות הרצוג ולבני. כמו כן, גוש הימין גדול יותר בסקרים מגוש המרכז-שמאל, מה שצפוי להקשות עוד יותר על המפלגה המאוחדת של העבודה והתנועה להקים ממשלה.  

יהיה קל יותר להמליץ על הרצוג? יו"ר המחנה הציוני מחויב לנושאים שגם לפיד מחויב אליהם

בראיון סלפי מיוחד שערכנו עם יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, ביטא המועמד לראשות הממשלה עמדות דומות לאלה של לפיד בנושא המדיני והכלכלי, בסוגיית חשיבות היחסים עם ארה"ב - ובנושא המאבק בשחיתות הציבורית - מה שעשוי לסייע ללפיד בעתיד להמליץ עליו לראשות הממשלה, במקום על נתניהו. רק בתחילת השבוע הציג לפיד תכנית מקיפה למאבק בשחיתות מול שערי כלא מעשיהו.

לפיד ימליץ על הרצוג לנשיא? (פלאש 90, מרים אלשטר, רויטרס)

"מה שחשוב זה המאבק בשחיתות - אני וחבריי מחויבים למאבק בשחיתות", הבהיר הרצוג. "ציפי לבני הובילה מאבק למען השקיפות ונגד השחיתות, סתיו שפיר, שלי יחימוביץ', משה מזרחי וכמובן מיקי רוזנטל הם אבירי המאבק הזה ואנחנו לא נתפשר בנושא הזה".

"אנחנו נחזיר כסף לאזרחים ונעשה תיקון חברתי", הוסיף הרצוג בריאיון שערך עמו כתבנו עמית סגל. "אנחנו נהפוך את העולם בנושא הדיור ונוזיל את יוקר המחייה, ניתן סייעות לגני הילדים, נעזור לחד הוריות, וכמובן נוריד את תשלומי ההורים ואת הנטל ממעמד הביניים והשכבות המוחלשות".