הרצוג: "אין לנו שום קשר ל-V15"

יו"ר המחנה הציוני מגיב על טענות הליכוד על הקשר בינו לבין V15 ומבהיר: "אין לנו קשר לארגון הזה ואין לנו צורך בו. לאנשים נמאס מנתניהו, וזכותם להביע את דעתם". הרצוג הבטיח להציג את התכנית הכלכלית-חברתית של מפלגתו, ולא התרגש מהסקרים שמצביעים על התחזקות הליכוד: "הוא התחזק על חשבון בנט, ותו לא"

יממה לאחר שטענו חברי הליכוד במסיבת עיתונאים כי קיים קשר ארגוני בין המחנה הציוני לבין ארגון V15, מכחיש יו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג את הטענות. "אין לנו שום קשר ל-V15", אמר הערב (שני) בריאיון למהדורה המרכזית עם יונית לוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כששמעתי את השם הזה חשבתי שזה מטוס או תרופה לאין אונות", טען הרצוג. "למיטב זכרוני אנחנו עדיין דמוקרטיה ומי שרוצה להביע דעה יכול לעשות זאת. להרבה אנשים נמאס מנתניהו, הם מבינים שהבחירות הן על עתיד המדינה וזכותם להביע את דעתם".

"אין לנו קשר לפעילות של הארגון הזה, אין לנו צורך בפעילות של הארגון הזה, ואנחנו לא יודעים כיצד הוא עובד ואיך הוא מתהרגן", הוסיף הרצוג. "הליכוד פשוט בלחץ. הם מתחילים להרגיש תבוסה. נתניהו מאבד את אמון הציבור".

"חשבתי שזה מטוס או תרופה". פעילי V15 (חדשות 2)

"הליכוד התחזק על חשבון בנט, ותו לא"

הרצוג אף התייחס לסקר חדש של "הארץ" שפורסם הערב, ולפיו הליכוד מתחזק עם 25 מנדטים, ואילו המחנה הציוני עומד על 23 מנדטים. "הסקר מראה יציבות ומראה שהליכוד התחזק על חשבון בנט, ותו לא", טען הרצוג.

"הסקרים מאוד נזילים ואני חושב שהוא נותן לנו עמדת פריצה", הוא הוסיף. "מחר נציג תכנית כלכלית-חברתית מקיפה, 'מחזירים את הכסף לציבור', נעסוק בבעיות שבאמת חשובות לאזרחים".

בתשובה לשאלה על יכולותיו בתחום המדיני-ביטחוני אמר הרצוג: "אני חושב שהציבור נותן לנו קרדיט. עם כל הכבוד, אני לא חושב שנתניהו הצליח באיזו צורה בביטחון. הוא נכשל בביטחון. הוא חיזק את חמאס, הוא לא מצליח ליצור בריתות אזוריות ולא יחסים עם ארה"ב".

יציגו תכנית כלכלית. לבני, הרצוג וטרכטנבר (חדשות 2)

"הציבור מבין שאפשר להחליף את נתניהו"

כמו בעבר, גם הערב סירב הרצוג לשלול אפשרות של הצטרפות לממשלה שירכיב נתניהו, אלא שהסיבה לסירוב היא שלטענתו הוא יהיה זה שירכיב את הממשלה. "אני מתכוון לנצח את נתניהו", הוא הדגיש, "הציבור מבין שאפשר להחליף את נתניהו. זה לא הסיפור של נתניהו. זה הסיפור של מי מוביל דרך אחרת לישראל".

"אני למדתי בחיים הציבוריים שכשאתה פוסל מישהו כלאחר יד, בסופו של דבר אתה משלם מחיר פוליטי", הוסיף הרצוג. "אבל אני מאתגר את נתניהו, אני אחליף את נתניהו, ואז אני אציע לכל המפלגות הרלוונטיות, כולל הליכוד, להיות בממשלתי".

מהליכוד נמסר בתגובה: "אין זה מפתיע שבוז'י הרצוג, ששתק בחקירות פרשת העמותות הראשונה, שותק גם בפרשת העמותות 2. אנו קוראים לרשויות החוק לחקור את כל הנושאים הקשורים לפעילותו של פרויקט V15 והעמותות והגופים השמאלניים-קיצוניים שמממנים אותו בניגוד לחוק מימון מפלגות וחוק תעמולת בחירות. מפלגת הליכוד לא תרכיב ממשלה עם המחנה האנטי-ציוני, שתהום עמוקה מפרידה בינו ובין הליכוד, בראשות בנימין נתניהו".