יממה לפני ההדחה: מסר מרגיע מדרעי

ההפתעה היחידה ברשימת ש"ס לכנסת הייתה הדחתו של ניסים זאב, חבר הכנסת הוותיק ואחד ממייסדי התנועה. בשל קרבתו לישי הביע זאב חשש מכך שיודח, אך קיבל שלל מסרים מרגיעים. שיאם היה הודעת טקסט ששלח לו יושב הראש דרעי – יממה בלבד לפני שהודח: "אני עומד בהבטחתי"

אחרי ההרגעה - הדחה (פלאש 90)

אחד בפה ואחד בלב? ב-1983 היה חבר הכנסת ניסים זאב ממייסדי ש"ס, עוד כשהרשימה התמודדה רק בבחירות למועצת העיר ירושלים. כעת, ימים ספורים לאחר שהודח במפתיע מרשימת ש"ס לכנסת ה-20, מתברר כי יממה לפני שסולק זכה דווקא למסר מרגיע מיושב הראש דרעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניסיון למנוע פיצול בש"ס הבטיח דרעי לכל חברי הכנסת המכהנים של המפלגה שמקומם ברשימה מובטח - כל עוד לא יערקו למפלגתו של אלי ישי. זאב, המקורב מאוד לישי, הביע בפני גורמים שונים חשש כי דרעי לא יכבד את ההבטחה.

הודעת ה-SMS המרגיעה

בעקבות חששו קיבל זאב מספר מסרים מרגיעים. הבולט שבהם היה הודעת טקסט ששלח לו דרעי יום אחד בלבד לאחר שמצא את עצמו מחוץ לרשימה: "מכובדי רבי ניסים בוקר טוב. אני עומד בהבטחתי אליכם, כך המלצתי. לידיעתך לא שוחחתי עם אף אחד מחברי הכנסת על מקומו ומיקומו. יום טוב".

בשיחה עם חדשות 2 הביע זאב אכזבה מרה בעקבות הדחתו. "לא חשבתי לרגע שהאיש הזה ישים עלי את הסיכול הממוקד שלו", אמר. "ברור שאם הייתי מקבל את המכתב יום או יומיים קודם לכן, הייתי עושה הכל לעצור את זה. פשוט לא היה לי זמן להתארגן או לחשוב".

גורמים בש"ס אמרו הערב כי הם שמחים שהתבטאויות שנויות במחלוקת של ניסים זאב ייחסכו מהציבור בכנסת הבאה. מלשכת דרעי נמסר כי הוא מצר על כך שמועצת החכמים לא קיבלה את המלצתו להשאיר את זאב ברשימה".