פרסום ראשון: נכשל ניסיון לאיחוד הליכוד ו"כולנו" של כחלון ברגע האחרון

במאמץ אחרון לאיחוד בימין, נפגשו מקורבי ראש הממשלה עם אחיו של משה כחלון. לחדשות 2 Online נודע כי "כולנו" דרשה את תיק האוצר, הכלכלה ושריון לשבעה מחברי הרשימה. המהלך נכשל

מגעים רגע לפני ספירת הקלפיות (רויטרס)

הצעה לאיחוד הליכוד וכולנו בדקה ה-90: יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, הדגיש בתקופה האחרונה ש"כולנו" תרוץ לבד בבחירות - אלא שהיום (חמישי), שעות לפני מועד סגירת הגשת הרשימות לכנסת, מתברר שבשבוע האחרון התקיימו מגעים לאיחוד - עם לא פחות ממפלגת האם שלו הליכוד, ממנה פרש - כך נודע לדנה ויס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחות שהתקיימו בין אנשיו של ראש הממשלה נתניהו לקובי כחלון - אחיו של השר לשעבר והמקורב אליו ביותר - הוצע לכחלון לחזור לליכוד עם חלק מאנשיו. המהלך נועד למעשה להבטיח שהליכוד תהיה המפלגה הגדולה ביותר, ובכך להבטיח כמעט לחלוטין כי נתניהו ירכיב גם את הממשלה הבאה.

בסביבת נתניהו מאשרים שאכן התקיימה פגישה בין כחלון למתווך מצד נתניהו, עו"ד דוד שמרון, ביוזמת צד שלישי - במהלכה קובי כחלון דרש את תיק האוצר למשה כחלון, משרד הכלכלה למועמד מטעם כולנו - וייצוג ברשימה על פי מצבה של כולנו בסקרים היום, כ-7 מנדטים.

ההצעה לאיחוד הרשימות הגיעה מטעמו של נתניהו, אולם לטענת גורמים בליכוד - טענות כחלון היו מופרזות - ועל כן המהלך נכשל. במפלגת כולנו מסרו כי דווקא הם היו אלה שדחו את ההצעה.

לא ירוצו יחד. כחלון ולפיד (פלאש 90)

באמצע השבוע שעבר נפגש כחלון עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, והודיע לו באופן סופי כי לא יצטרף אליו לריצה משותפת בבחירות הקרובות. שעות ספורות לאחר מכן סייר כחלון בשוק מחנה יהודה והסביר לבוחרים העתידיים: "אנחנו רצים הפעם לבד".

לפיד וכחלון נפגשו אז על רקע סקר שפורסם, לפיו רשימה משותפת לשתי המפלגות תניב 27 מנדטים ותהפוך למפלגה הגדולה בכנסת.

מהליכוד נמסר בתגובה: ״נציגי הליכוד ובהם עו״ד שימרון שומרים על קשר שוטף עם נציגי מפלגות שונות. מפלגתו של כחלון לא קיבלה שום הצעה כזו. ההיפך הוא הנכון״.