ישי ובן ארי לא ירוצו ברשימה אחת

תרחיש האיחוד של הרשימות "יחד" ו"עוצמה יהודית" נראה שלא יתממש, לאחר שהמגעים בין ראשי הרשימות - אלי ישי ומיכאל בן ארי, הגיעו למבוי סתום. לטענת בן ארי, ניסה ישי לכפות על אנשיו במסגרת ההסכם איסור גורף לעלות להר הבית. "לא נסכים להשפלה ולא נזרוק אידיאולוגיה בשביל הכנסת", אמר בן ארי

"לא נוותר על הר הבית", בן ארי (חדשות 2)

לאחר הדיווחים על איחוד אפשרי בין רשימותיהם של אלי ישי ומיכאל בן ארי לקראת הבחירות הקרובות, פוצץ הערב (שלישי) המשא ומתן בין הצדדים. בהודעה שפרסם תלה בן ארי את כישלון המגעים בניסיון מצד ישי להשפיל את "עוצמה יהודית" שבראשותו, תוך ניסיון לכפות על חבריה הגבלות שונות ובהן איסור עלייה להר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שבמפלגתו של בן ארי נעתרו לדרישת הרב מאיר מאזוז להחליפו בברוך מרזל, הציבה מפלגת "יחד" של ישי תנאי נוסף שהוביל לבסוף לפיצוץ המגעים.

על פי הדרישה שהעמידו, תבעו חברי המפלגה יוני שטבון והרב הגר מבן ארי ואנשיו להתחייב שלא לעלות עוד להר הבית ולפעול בכל מחיר לצורך חבירה לקואליציה בראשות נתניהו במטרה "לזכות בתקציבים למוסדותיהם", כך להגדרתם. 

מבין את היתרון שבריצה משותפת. ישי (חדשות 2)

בעקבות התנגדותם לתנאים, הפנו אנשי "עוצמה יהודית" את הסוגיה לפתחו של הרב דב ליאור, וזה הורה לבן ארי ולמרזל שלא להיכנע להם ולהגיש כבר מחר את רשימתה העצמאית של "עוצמה יהודית" לכנסת.

"יש פה ניסיון להשפיל אותנו אידיאולוגית", אמר בן ארי עם כישלון המגעים. "אנחנו רוצים את כל ארץ ישראל, ובטח שלא נוותר על הר הבית. היינו מוכנים לנוסח יותר מרוכך, אבל הם רוצים פה השפלה ולגרש אותנו החוצה, ואנחנו כרגע שוקלים את צעדינו. לא נוכל לוותר על אידיאולוגיה – גם לא בשביל הכנסת".

למרות ההצהרות הברורות שנשמעות בסביבתם של השניים, יש מי שמעריכים כי הם מודעים היטב ליתרונות שבריצה משותפת וכי המגעים ביניהם יימשכו עד מועד סגירת הרשימות.